Bilbo Pytlík se dočká vlastního filmu, Peter Jackson totiž začal natáčet Hobita

Vydáno 22.03.2011 | autor: PR

Ve Wellingtonu na Novém Zélandu začal Peter Jackson natáčet dvoudílnou filmovou adaptaci Tolkienova Hobita.

Bilbo Pytlík se dočká vlastního filmu, Peter Jackson totiž začal natáčet Hobita peter-jackson

peter-jacksonPeter Jackson začal točit vysněného HobitaPříběh se odehrává ve Středozemi, 60 let před Tolkienovým Pánem prstenů, kterého Jackson a jeho tým přivedl na plátna kin v úspěšné trilogii, jehož závěrečná část Pán prstenů: Návrat krále získala i ocenění Akademie.
 

Oba filmy, na jejichž scénáři spolupracovali Fran Walsh, Philippa Boyens, Guillermo del Toro a Peter Jackson, budou postupně natáčeny v digitálním 3D za použití nejnovějších kamer a stereo technologií.

Hobit sleduje cestu ústřední postavy Bilbo Pytlíka, který se ocitne na dobrodružné výpravě, jejímž cílem je znovu si nárokovat ztracené trpasličí království Erebor, o které hobity připravil drak Šmak. Díky čaroději Gandalfu Šedému se Bilbo ocitne ve společnosti třinácti trpaslíků v čele s legendárním bojovníkem Thorinem. Jejich cesta je zavede do divočiny, přes tajemné země, kde se to hemží zlobry a skřety, smrtelnými obřími pavouky a kouzelníky.

Film vzniká v produkci Petera Jacksona, Fran Walsh a Carolynne Cunningham. Jacksonova oscarová trilogie Pán prstenů vydělala celosvětově téměř 3 miliardy dolarů. V roce 2003 získal Návrat krále ocenění ve všech jedenácti kategoriích, ve kterých byl nominován, včetně Nejlepšího filmu – první fantasy film vůbec, který vyhrál tuto kategorii.

Uvedení první části filmu je plánováno na rok 2012, druhé pak v roce 2013.


zdroj: Warner Bros., mp

zavřít