DALTREY = 62

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

Ve středu 1. března slaví 62. narozeniny ROGER DALTREY, frontman britských THE WHO. Ti načínají již pátou desítku let existence.

DALTREY = 62 DALTREY = 62

Zpěvák, kytarista (a rovněž herec) ROGER DALTREY se narodil 1. března 1944 v Londýně, kde v roce 1964 založil spolu s kamarády z dětství Johnem Entwistlem (bg) a Petem Townshendem (g) kapelu Detours, jejíž jméno o rok později změněno na THE WHO.

Soubor zažil největší popularitu v 70. letech s alby jako Who´s Next, Live At Leeds nebo Who By Numbers, a především ambiciozními, koncepčně scénickými rock-operami Tommy a Quadrophenia. Ďábelsky rocková show, excentrický životní styl, v němž vynikal především bubeník Keith Moon a řada hitů - to vše vykovalo z The Who legendu.

Ta sice ohlásila počátkem 80. let rozchod, ale o několik let později došlo k reunionu, který trvá dodnes. Soubor připravuje nové album a světové turné. Byť z původní sestavy zůstali už jen Daltrey a Townshend - Moon se v roce 1979 uchlastal k smrti, před pár lety polehl infarktu Entwistle.

Daltrey patří mezi klasické anglické hardrockové pěvce a patří mezi elitní britskou frontmanskou smetánku, která byla léty vybroušena jmény jako Robert Plant, Ian Gillan, David Coverdale nebo David Byron.
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím