SOUTĚŽ S JOHNEM CALEM

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

Přesně v den svých 64. narozenin se americký progresivista JOHN CALE vrátí na pódium Divadla Archa, které kdysi slavnostně otvíral. Na jeho koncert v pátek 9.3. se díky naší soutěži můžete podívat bez nutnosti shánět vstupenku.
JOHN CALE
9. 3. 2006 od 20.00
Divadlo Archa, Praha


John Cale je umělec, který ač vždy jiný, je pokaždé úžasný. Jeho koncerty jsou gejzíry invence, a jak se zdá i nevyčerpatelné energie. Jeho talent podepřený klasickým hudebním vzděláním mu umožňuje střídat styly, koncepty i nástroje.

Proslavil se jako člen legendárních Velvet Underground. Po jejich rozpadu, který byl logickým vyústěním přílišné koncentrace silných osobností v kapele, se začala odvíjet nit jeho sólové dráhy. Během své již bezmála čtyřicetileté kariéry spolupracoval s Iggy Popem, Patti Smith, Nico, Johnem Cagem nebo Brianem Enem.

Z několika desítek autorských alb jmenujme alespoň delikátní "Paris 1919", výtečnou spolupráci s bývalým kolegou Lou Reedem na poctě Andymu Warholovi "Songs For Drella" nebo hravý projekt s Brianem Enem "Wrong Way Up". Vitální skladatel, klavírista, violista a zpěvák však v tempu a tvorbě neustává ani s příchodem nového tisíciletí. Po obsáhlém tříalbovém projektu "Inside the Dream Syndicate vol. 1-3" se v roce 2003 objevila kolekce "Hobo Sapiens", se kterou se Cale představil v dlouho dopředu vyprodané Akropoli. Zatím posledním albem je letos vydané "Black Acetate" (u nás v distribuci EMI Music).

Všechna tato alba jsou dokladem jeho hudební geniality a nevysychajícího pramene tvůrčí síly. John Cale je legenda. Jeho vystoupení v Arše (i o den dříve v brněnské Flédě!) bude určitě vyprodané a tak nezbývá než doporučit ono obligátní "kupujte právě teď!". Vstupenky k stání jsou za 660 Kč v síti Ticketportal, online na www.ticketportal.cz, hromadně na tel.: 222 246 283 nebo v pokladně Divadla Archa.A nakonec jedna drobnost... John se narodil 9.3. 1942. Takže narozeniny s mistrem? Není problém! Díky pořadatelské Agentuře 10:15 vám můžeme na iReport.cz nabídnout 2x 2 volné vstupy na pražský koncert právě v pátek 9.3. 2006. Jedinou podmínkou je správně zodpovědět následující soutěžní otázku:

Legendární skupina Velvet Underground, kde John Cale působil jako jeden ze zakládajících členů, byla neoddělitelně spojena s místem svého vzniku a jeho atmosférou. Jedná se o město:

A) Paříž
B) New York
C) Moskva.

Své odpovědi zasílejte mailem na adresu marketing@ireport.cz, do předmětu uveďte "John Cale - soutěž" (bez uvozovek, samozřejmě). Nezapomeňte uvést Vaše jméno, místo bydliště, plus telefonický kontakt. Uzávěrka soutěže je 7.3. 2006 v 16:00 hod. Výherci budou obratem telefonicky informováni.

Hodně štěstí a příjemný zážitek!

www.john-cale.com

Mimochodem: pro fanoušky zakladatelů Velvet Underground máme další dobrou zprávu. O vstupenky na koncert Lou Reeda, který se uskuteční 17.3. v Kongresovém centru v Praze, si zasoutěžíme již za několik málo dní! Zůstaňte ve střehu.


  


zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím