All Time Low

Vydáno 22.10.2012 | autor: Marta Šindlauerová

All Time Low All Time Low

All Time Low je americká rocková skupina z Towsonu v Marylandu, založená roku 2003. Současný line-up je následující: Alex Gaskarth (zpěv, doprovodná kytara), Jack Barakat (sólová kytara, doprovodný zpěv), Zack Merrick (baskytara, doprovodný zpěv) a Rian Dawson (bicí). Jméno All Time Low je převzato ze songu Head on Collision skupiny New Found Glory.

Kapela se zformovala na střední škole a původně hráli covery, nejvíce pak od Blink-182. Roku 2004 podepsali kontrakt s labelem Emerald Moon Records a po EP vydali i své debutové album The Party Scene (2005). Před maturitou se kapele podařilo získat smlouvu s ještě lukrativnějším labelem, Hopeless Records - a všechno začínalo být už vážné. To už bylo vidět i podle toho, že se jejich EP Put Up or Shut Up umístilo v první dvacítce nezávislých alb. Nabírali také hodně zkušeností koncertováním. Skvělý úspěch se jim podařil i roku 2007, kdy se poprvé předvedli na evropské půdě, a to když předskakovali Plain White T's. To byla i skvělá příležitost k vydání druhé studiovky So Wrong, It's Right (2007), která byla opět velmi úspěšn v žebříčcích nezávislé hudby. Z této kompilace také pochází průlomový hit Dear Maria, Count Me In, pojednávající o striptérce. Skvělý singl přitáhl pozornost i k celé desce a tak se s All Time Low stala velmi populární formace, kterou si žádalo množství televizních pořadů a nabídky na předskakování se jen hrnuly.

Ještě většího úspěchu, tentokrát v rádiovém éteru se dočkal singl Weightless z třetí řadovky Nothing Personal (2009), a mimo to se celá deska dostala do první desítky Billboardu. Žebříčkově se tedy jedná o nejúspěšnější album skupiny. V témže roce All Time Low přešli k Interscope Records, to však neznamená, že by jim tento spíše popový label mluvil do tvorby. Jejich song Painting Flowers se roku 2010 objevil ve filmu Tima Burtona Alenka v říši divů. 

Roku 2011 vydali ATL své prodejně nejúspěšnější album Dirty Work, turné k němu však absolvovali ještě dříve, než vyšlo. V roce 2012 opět přešli ke svému staronovému labelu Hopeless, tam vydali dvě desky, které byly zvukově blízké k rané tvorbě.

Zatím poslední počin All Time Low vyšel v červnu 2017, jedná se o desku Last Young Renegade, která, možná už tradičně, vyšla u jiného labelu - tentokrát u krále rocku a metalu Fueled By Ramen.

Diskografie:
The Party Scene (2005)
So Wrong, It's Right (2007)
Nothing Personal (2009)
Dirty Work (2011)
Don't Panic (2012)
Future Hearts (2015)
Last Young Renegade (2017)

zavřít