JOAN BAEZ SE VRACÍ DO PRAHY

Vydáno 06.01.2007 | autor: redakce

Legendární písničkářka a věčná idealistka zavzpomíná s více jak čtyřicet let bohatým hudebním repertoárem 2. 4. v pražské Lucerně.

JOAN BAEZ SE VRACÍ DO PRAHY JOAN BAEZ SE VRACÍ DO PRAHY

Jedna z nejuznávanějších ikon písničkářského nebe pochází z New Yorku. Poprvé na sebe upozornila coby osmnáctiletá na folkovém festivalu v Newportu. V období od roku 1962 až do roku 1964 byla Joan Baez známou tváří folkové scény, stala se hvězdou mnoha festivalů a koncertů, vystupovala však také v rámci mnoha politických happeningů. V té době potkala pro její život klíčovou osobu Boba Dylana, který znatelně ovlivnil její tvorbu v šedesátých letech – alba jako „Joan baez in Concert, Pt. 2“ (1963) a „Joan Baez 5“ (1964).Joan Baez pokračovala v experimentech i na albech „Baptism“ (1968) a „Any Day Now (1968) – dvojalbum Dylanových skladeb, které se záhy stalo „zlatým“. V témže roce se provdala za Davida Harrise, protiválečného aktivistu, který byl odsouzen pro vyhýbání se nástupu do vojenské služby.

www.joanbaez.com
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím