Belgická dávka hip hopu pro Afriku

Vydáno 25.01.2007 | autor: redakce

Belgický rapper s konžskými kořeny PITCHO WOMBA KONGA zahají svým koncertem 6. ročník festivalu Tvůrčí Afrika aneb Všichni jsme Afričani! Koncert proběhne 4. března v Divadle Archa.

Belgická dávka hip hopu pro Afriku Belgická dávka hip hopu pro Afriku

S Pitcho Womba Konga se čeští diváci měli příležitost seznámit již v říjnu minulého roku, kdy exceloval v jedné z hlavních rolí v inscenaci Sizwe Banzi je mrtev legendárního režiséra Petera Brooka. Hip hopu se začal věnovat před patnácti lety a sám k tomu říká: "Dá se říct, že jsme se stali příbuzní. Našel jsem v hip hopu svýho staršího bráchu. Hip hop není jen hudba pro puberťáky, je to obraz tohoto světa“.Pitcho Womba Konga se narodil v Demokratické republice Kongo, v šesti letech emigroval s rodinou svého otce do Belgie. V roce 2003 natočil své debutové album Regarde Comment, které bylo velmi kladně přijato. Kritika oceňovala hlavně kvalitu jeho textů – to potvrzuje i fakt, že jako vůbec první rapper byl pozván na prestižní Bruselský knižní veletrh.

Cit pro slovo ho přivedl také k divadlu. V roce 2003 nastudoval v Bruselu s režisérkou Rosou Gasquet hru Koffiho Kwahulé Bintou. V roce 2004 ho pozval Peter Brook do inscenace Tierno Bokar a následně ho obsadil do titulní role ve hře Sizwe Banzi je mrtev.

Pitcho Womba Konga, 4. března, Divadlo Archa, Praha
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím