Festival pro Tibet

Vydáno 22.02.2007 | autor: redakce

Občanské sdružení M.O.S.T. pořádá již pošesté řadu akcí, které mají za cíl upozornit na nepříznivý vývoj v zemi „na střeše světa“.

Festival pro Tibet Festival pro Tibet

Ozdobou letošního ročníku bude výstava fotografií režiséra V. Síse a kameramana J. Vaniše. Jde o záběry více než půl století staré. Ve své době obletěly takřka celou Evropu a zavítaly i do Ameriky. Autoři měli štěstí, že mohli nafotit tajemný Tibet v letech 1953-1955. Pobývali zde ve zlomových dějinných momentech. O pronásledovaném čínském hnutí Falung Gong, o nehumánních praktikách na vězních svědomí končících i odebíráním orgánů pojednává přednáška Kamila Rakyty.Dalšími akcemi bude promítání dokumentárních filmů, oblíbené čtení pohádek, mýtů lidu ze „Střechy světa“, diaprojekce a beseda s tibetoložkou PhDr. Ondomišiovou. V Boomerangu čeká pravá bollywoodská diskotéka. Milovníci filmu mohou zhlédnout Kim Ki-Dukovo „Jaro, léto, podzim, zima…a zase jaro“ nebo film „Dotek z druhého břehu“.V rámci akce proběhnou dva hudební minifestiválky nabité zajímavou hudbou skupin DVA, Bugaboo, FOLK3MAIL, AllSkaPones a stálice české alternativy Majerovy Brzdové tabulky.

Info na www.protibet.org

Akce proběhne od 1. března do 25. března
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím