Garážová taneční hudba z Konga

Vydáno 20.03.2007 | autor: redakce

Hudba z válečné zóny jižního Konga v podání členů skupiny Konono No 1, držitelů ceny BBC World Music Award 2006, rozduní pražskou Akropoli 14. dubna.

Garážová taneční hudba z Konga Garážová taneční hudba z Konga

Z transovních rituálů přímo do elektronických tanečních experimentů bez mezipřistání. Hudba z válečné zóny jižního Konga, přenesená na periferii metropole Kinshasy, s drnkacími skříňkami, megafony, perkusemi z autovraků a po domácku vyrobenými mikrofony. Tento africký DIY objev se okamžitě stává hitem world music scény, sklízí ale úspěchy i na podiích elektronických, experimentálních a jazzových festivalů.Debutové album vyšlo v etno-elektronické sérii Congotronics značky Crammed Discs a proniklo do první desítky Evropského žebříčku world music. Toto album zařadili mezi nejlepší nahrávky roku 2005 mimo jiné Beck či Anthony And The Johnsons, z tisku pak New York Times, Folk Roots nebo Guardian. V roce 2006 Konono No 1 vystupovalo na festivalu Steva Reicha, zpěvačka Björk je přizvala do studia k natáčení svého nového alba, které vychází letos na jaře.

Konomo No 1, 14. dubna, Palác Akropolis, Praha.

www.respectmusic.cz
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím