AUDIOSLAVE - Audioslave

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

Epic / Sony Music 14 trax / 65:28 min VLEVO, jako ostatně i světonázorově, stojí kytarista Tom Morello, bicman Brad Wilk a Tim Commerford s basou. Mít ssebou de la Rochu, byli by to Rage Against The Machine komplet. Vpravo sám samojediný křikloun Chris Cornell, Soundgarden, R.I.P. A přece ve čtrnáctitrackovém souboji se na zádech častěji válí Cornell, vtahující silnou trojku do své zvukové zahrady.

AUDIOSLAVE - Audioslave AUDIOSLAVE - Audioslave

Byl to zvláštní nápad, spojit síly těchto čtyř v jednu. Jen hrubým rastrem lze obě jejich mateřské formace považovat za spřízněné. RATM, když nic jiného, vyrostli na hrobech grungeových souputníků Soundgarden, kteří jen otáleli o něco déle, než do jednoho z nich také vlezli. Očekávat z jejich spojení hladký stylový amalgam by bylo zpozdilé stejně jako slibovat si zrození supergrupy, kde se všichni s poklonami respektují. A tak i když Morellovy funkmetalové riffy (nejlépe jsou slyšet v Cochise či Gasoline) by ze sebe Thayil nikdy nedostal a Cameron byl techničtější bubeník než živoucí mašina Wilk, přece jen výsledek má blíž k Soundgarden než k RATM. Ten dojem nevyvolává jen trademark Cornellova zpěvu. Byť jsou pod skladbami podepsáni korporativně, táhne je to k jedné straně – zhruba tam, kde se zapíchlo album Superunknown – skladba I Am The Highway jako by ležela v porodnici vedle Black Hole Sun. Na ní, avšak i na nejedné další z alba, i těch nejenergičtějších, je znát, jak instrumentalisté tlumí energii ve jménu jiné než přesně očekávané nálady.

Roman Lipčík

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím