Midi lidi čekají na robota

Vydáno 19.04.2007 | autor: redakce

Po roce a jednom dni trojice hudebníků a vizualistů přináší prostřednictvím debutového alba „Čekání na robota“ existenciální elektro s lidskou tváří. Midi lidi jsou tady!
Tříčlenný elektronický projekt kolem filmaře Petra Marka (ex Muzikant Králíček, Dekadentní divadlo Beruška, Kakaduo atd.), hudebníka a herce Prokopa Holoubka (ex Triglav, Lynx-Lynx, Dekadentní divadlo Beruška) a šperkařky Markéty Lisé vznikl na základech emo/elektrogothic kapely Krásný stěhovák Gerard a Sexuální nábytek, jehož jsou všichni tři členy. Fungují od dubna 2006, za tak krátkou dobu však odehráli velké množství koncertů v ČR a na Slovensku. Stylově se kapela pohybuje na hranách elektro/experimental/IDM, a to ve velmi tanečním a energickém mixu.Hudba je doprovázena odsekávaným sborovým zpěvem originálních českých textů. Právě toto spojení (elektronická hudba a české texty) kapele pomohlo najít rychle velké množství fanoušků a poměrně nečekanou hranost písní v rádiích (Rádio 1 a Rádio Student). Součástí živých performance je i VJ, který „realtime“ obrazově významně doplňuje vystoupení – všichni VJs – Filip Cenek, Magdalena Hrubá a VJ Kolouch (Anymade.org), kteří s kapelou vystupují, patří mezi etablované české vizuální umělce.Křest alba proběhne v brněnském klubu Fléda, a to v pátek 1. června v rámci klubovky Itch my ha ha ha se zahraničními hosty. Více informací a novinek naleznete na www.myspace.com/midilidi.

Koncerty:

20.4. Praha - Electronic Beats (živě na Rádiu 1 a na www.radio1.cz od 20:30!!!)
27.4. Krakow - Unsound festival
28.4. Toruň - Unsound festival
12.5. Praha – Cross - Smash
26.5. Nová Paka – festival Musica Paka
28.5. Praha – Roxy – Free Mondays
1.6. Brno – Fléda - Křest s hosty
2.6. Rožnov p.Radhoštěm - Vrah
8.6. Pardubice - Divadlo 29
9.6. Hradec Králové – festival Klídek fest
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím