Bauchklang: kdo si to dá s námi?!

Vydáno 31.05.2007 | autor: redakce

V sobotu se Abatonem nesly zvuky všelijaké, ale žádný nepocházel z nástrojů či mašinek. Rakouští Bauchklang umějí vše zahrát a zazpívat pouze s pomocí hlasivek. Gurmánským hudebním zážitkem se nechal unášet Filip Macháček.

Bauchklang
26. 5. 2007, Abaton, Praha

Není konference jako conference.


Hlasoví diktátoři, vládci Mordoru. Beatboxeři Bauchklang po dvou letech přijeli, viděli a zvítězili. Za sebou mají dvě autorská alba Jamzero a Many People, řadu obdivných recenzí a dvě proměněné nominace v anketě Amadeus, rakouské obdobě amerických Grammy (v kategorii skupina roku a alternativní počin roku). Před sebou pak vydání nové desky, z níž část přijeli otestovat na návštěvnících nové klubovky Conference, volně navazující na koncept Breakbeat Conference.

A jaké že to tedy bylo? Apokalyptická jízda, při které se vám točí hlava. Pokud máte raději čajíček, rychle vystupte, tenhle runaway train mašinfírujou hudební hedonisti, díky kterým víte, že s hlasem se dá dělat i něco jiného, než přitrouble imitovat známé osobnosti. V opačném případě garantuji groovy mejdan, pekelný molotovův koktejl třaskající do všech hudebních barev, na jehož konci stojíte s otevřenou pusou, přetékáte euforií a máte chuť přelepit si ústa izolepou.Pořád si to ještě nedovedete představit? Ok. Pro škatulkáře je to trocha hip hopu, přiměřeně breakbeatu, tak akorát techna a nekonečně moc pozitivních vibrací. Pokud náhodou taky "dáváte", máte i vy šanci na svých patnáct minut slávy. Bauchklang nejsou žádné fajnové dámičky, ale propagátoři svého stylu, klidně si vás vezmou do party a udělají z vás hvězdu večera. Přesně tak si mezitím, co se mi plní trenky, plní trojice odvážlivců svůj sen a přijímá ofertu na freestyle s Bauchklang. Respekt. To samé platí pro všechny, kdo se téhle konference účastnili. Věděli totiž, na co jdou. Bauchklang teď vědí, že jejich Pražané jim rozumějí.

Filip Macháčekwww.bauchklang.com

Fotografie z koncertu od Michala Šeby najdete ZDE.

 


0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím