Koncert pro Dianu na ČT2

Vydáno 07.08.2007 | autor: redakce

Česká televize uvede sestřih koncertu, který se konal u příležitosti uctění památky zesnulé princezny Diany. Živě zahráli Duran Duran, Elton John nebo Joss Stone.
Hudební show uspořádali britští princové Harry a William, jejichž matka tragicky zahynula při autonehodě 31. 8. 1997. Přáním bylo připomenout světu Dianu takovou, jaká byla, a přehlušit věčné spekulace o její smrti, jejích vztazích a jejím rozvodu. Slzy v očích mnoha účastnic na závěr večera prokazovaly, že se jim to podařilo. Koncert navštívilo 63 tisíc lidí, oba princové se svými partnerkami a desítky slavných zpěváků, kterým vévodila kapela Duran Duran, nejoblíbenější princeznina kapela.Akce se konala 1. 7., v den, kdy by Diana oslavila své šestačtyřicáté narozeniny. Dějištěm megakoncertu byl legendární stadión ve Wembley. Mezi hvězdami, které na koncertu zahrály a zazpívaly, byl Elton John, skupina Duran Duran, zpěvák Bryan Ferry, hiphopová hvězda Pharell Williams či rhythm'n'bluesová zpěvačka Joss Stone. Zálibu princezny Diany v tanci a v muzikálech připomenul Anglický národní balet a úspěšný muzikálový skladatel Andrew Lloyd Webber.Výtěžek z prodaných vstupenek, mimochodem okamžitě vyprodaných, zamířil k několika charitativním organizacím, které Diana za svého života podporovala, a nadacím Centrepoint a Sentebale, které sama založila. Druhý program České televize nabídne záznam ve dvou hodinových sestřizích vysílaných v sobotu odpoledne, a to 25. 8. v 16,45 a 1. 9. v 16,15.

www.ceskatelevize.cz
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím