Středoevropský film má svůj festival

Vydáno 23.08.2007 | autor: redakce

Asociace českých filmových klubů představuje 1. ročník putovní filmové přehlídky Střední Evropa, která má za cíl upozornit na opomíjené kinematografie našich nejbližších sousedů.
Putovní přehlídka potrvá od 27. září do 31. prosince 2007 v kinech a filmových klubech po celé České republice a poté všechny filmy zůstávají v domácí distribuci. Vizí AČFK je zavést novou tradici přehlídky, která bude využívat již zavedený model distribuce a propagace jako u Projektu 100 a bude se snažit představit českým divákům každoročně nejlepší filmy zemí střední Evropy, které buď získaly národní výroční filmové ceny, nebo jsou úspěšně uváděny na mezinárodních filmových festivalech.V rámci letošní přehlídky uvidíte nejlepší filmy roku z Polska (Náměstí spasitele), Švýcarska (Vitus) a Německa (Čtyři minuty). Kolekci filmů ozdobí i Ztracená dovolená režisérky Lucie Králové, která si z letošního Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech odnesla cenu za nejlepší dokument.

www.strednievropa.cz
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím