Praha v říjnu městem jazzu

Vydáno 07.09.2007 | autor: redakce

Na AghaRTA Prague Jazz Festival vystoupí řada hvězdných osobností a zazní jazz mnoha žánrů. Vedle křehké hudby Richarda Bonyho, funk Maceo Parkera a Marcuse Millera či taneční anglická kapela US3.

Praha v říjnu městem jazzu Praha v říjnu městem jazzu

Představujeme vám jména, která byste si neměli nechat ujít.

US3
(21. 10. Lucerna Music Bar)
Londýnská kapela US3 je představitelem fůze hip hopu s jazzem. Na výsluní se dostala v roce 1994 svojí verzí Hancockovy skladby Cantaloop Island. Na koncertě zazní vedle starších hitů skupiny také skladby z nejnovějšího alba „Say What!?“.

GARY BURTON / RICHARD GALLIANO QUARTET (29. 10. Lucerna Music Bar)
Spojení sametového tónu francouzského harmonikáře Richarda Galliana s virtuosem na vibrafon Gary Burtonem zaručuje nevšední komorní hudební zážitek. Tento originální projekt vychází na novém albu L´ hymne a L´amour (Cam Jazz). Pro zachování komorní atmosféry bude Lucerna music bar uspořádán pouze k sezení v divadelním formátu.MARCUS MILLER BAND (31. 10. Lucerna Music Bar)
Marcus Miller je právem považován za nejvýznamnějšího žijícího jazzmana, producenta a skladatele. Významnou měrou se hudebně podílel na posledním elektrickém období Milese Davise. V posledních letech se věnuje hlavně vlastnímu projektu, ve kterém se poprvé objeví hráč na harmoniku Gregoire Maret (v Praze hrál s Pat Metheny Group 2005). Evropské turné se koná na podporu nového alba Free.

Více info na www.agharta.cz
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím