Iggy Pop zahraje v Praze

Vydáno 06.06.2008 | autor: redakce

Dne 20. září přivítá pražská Arena HC Sparta Praha punkovou legendu – amerického zpěváka Iggyho Popa s doprovodnou skupinou The Stooges.

Iggy Pop zahraje v Praze Iggy Pop zahraje v Praze

Iggy Pop je považován za zakladatele punku. V roce 1968 založil v Detroitu skupinu The Stooges, která spolu s dalšími místními kapelami představila světu nezvykle syrový styl, který si vysloužil označení „detroitský punk“. Po boku s New York Dolls nebo Ramones se Iggy & The Stooges stali hlavní inspirací pro britské punkery Sex Pistols, Clash a The Strangers počínaje a reprezentanty nové vlny Joy Division nebo Siouxsie & The Banshees konče.


Do hudební historie se výrazně zapsala také Popova spolupráce s Davidem Bowiem, Johnem Calem nebo Glenem Matlockem. Ačkoliv je Iggy, který vloni oslavil své 60. narozeniny, ve výtečné kondici a svoji kariéru se rozhodně ještě ukončovat nechystá, proslýchá se, že jeho letošní turné po Evropě je se skupinou The Stooges zřejmě jeho posledním.

zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím