Colours of Ostrava zveřejnil program

Vydáno 23.06.2008 | autor: redakce

Tři týdny před začátkem hlásí festival Colours of Ostrava: "Máme z většiny hotový přesný program kapel po dnech a hodinách." Na festival se sjede od 10. do 13. července přes 100 účinkujících.

Colours of Ostrava zveřejnil program Colours of Ostrava zveřejnil program

Hlavní hvězdami jsou irská zpěvačka s nezaměnitelným hlasem Sinéad O'Connor (sobota 12. 7.), zakladatelé rave scény Happy Mondays (pátek 11. 7.), jedna z nejlepších současných elektronických kapel Goldfrapp (sobota 12. 7.), gypsy-punkoví šílenci Gogol Bordello (neděle 13. 7.), dadaistická kytarovka Dandy Warhols (pátek 11. 7.), proslulý norský saxofonista Jan Garbarek s indickým mistrem perkusí Trilokem Gurtu (úvodní koncert 10. 7.) a malijský písničkář Habib Koité (neděle 13. 7.).

Z české scény pak nebudou chybět Dan Bárta & Illustratosphere, Lucie Bílá, J.A.R., Hypnotix, Iva Bittová, Ready Kirken, Longital, Please the Trees, Pražský výběr II, Precedens a Bára Basiková, Priessnitz, Vítkovo kvarteto, Xavier Baumaxa a podobně. Tradiční součástí programu je scéna Indies Scope Records s kmenovými kapelami tohoto vydavatelství a koncert vítěze letošního ročníku soutěže Česká spořitelna Colours Talents. Program festivalu nestojí pouze na výše uvedených jménech. Jak je dobrým zvykem u Colours, nabídnou řadu výjimečných hudebních zážitků od jmen, která jsou u nás vpodstatě neznámá.K těm dalším nejzajímavějším patří například: Lou Rhodes (zpěvačka a kytaristka kapely Lamb s poetickými folkovými písněmi), britští Hawkwind (legenda psychedelické hudby 60. let), Inga Liljeström z Austrálie (potěšení pro milovníky The Lamb či Portishead a černobílé expresivity zapomenutých noir filmů), Daby Touré (nejvýraznější a emotivně nejsilnější africký písničkář současnosti), švédští Koop (jemná fúze jazzu a elektroniky), Sergent Garcia (výbušná směs salsy, ska a hip hopu) a řada dalších.

Kromě velkých venkovních scén nabídne festival i řadu prostor pro vyznavače různých atmosfér: od evangelického kostela pro klidnou a meditativní hudbu (zde vystoupí například Iva Bittová), přes kluby Templ na Stodolní a Marley přímo v areálu až po chill-out zónu Evropy 2 a klub Fabric pro milovníky tanečních rytmů až do rána.

Přesný program, kdy kdo hraje, je možné nalézt na oficiální webových stránkách festivalu.
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím