Koncert Kabátu v Břeclavi

Vydáno 01.07.2008 | autor: redakce

Náš spolupracovník Karel Prchal se vydal na břeclavský koncert Kabátu. Bylo tam docela horko - kromě slunečního žáru totiž hřály i třímetrové plameny.

Koncert Kabátu v Břeclavi Koncert Kabátu v Břeclavi

KABÁT

21.6. BŘECLAV

Letos desetkrát a jednou jinak. A ani o trochu více.

Jen jedenáct koncertních zastávek má letošní putování teplické skupiny Kabát. Nejde ale o klasické turné. Tentokrát se Pepa Vojtek a jeho kumpáni vydali na cestu po letních festivalech. Své megapódium rozbili i pod břeclavským zámkem.
Pořadatelé festivalu Rock pod zámkem v Břeclavi dobře vycítili, co lidi nejvíce táhne. Proto byla volba naprosto jasná. Kabát a nic jiného.Areál se otevřel kolem jedné hodiny odpolední a půldenní vícežánrový festival začala o dvě hodiny později Ewa Farna, kterou vystřídal Petr Muk. Po něm se ukázala českobudějovická hard-rock-metalová kapela Sarah. Svou polívčičku v už tak parném letním dni si přihřál poslanec a bigbíťák srdcem a duší Walter Bartoš a jeho band. Posluchače se snažil uhranout i Petr Kolář a hostem večera byl vítěz soutěže X Factor Jiří Zonyga.

S ubývajícími slunečními paprsky se zvyšoval počet návštěvníků a logicky i počet vypitých piv. Kolem desáté hodiny se ozval Dole v dole typický zvuk a na pódium přišli všichni z (Dals)Kabátů. Diváky provedli po cestě do pekla lemované Bárou, Malou dámou nebo Starým barem. Corridu uválcovali Buldozerem a Kdo ví jestli Teta z Ostravy ví, že Děvky ty to znaj. V pekelném rytmu Go satane go zahořely třímetrové plameny a Vojtek z dálky vypadal jako Jan Hus v Kostnici.

Zpěvák se snažil povzbuzovat horkem znavené přihlížející. Ale nemusel se moc snažit, protože všichni si koncert dokonale užívali. „Pánové, vyndejte ty ruce z kapes. Víte, jak se to říká o tom, kdo má ruce v kapse.“ Před koncem se lídr za Kabáty rozloučil. „Krásný letní den si už nebudeme kazit hlasitou hudbou a odebereme se někam ke stánkům. Popřípadě rozhodíme spacáky a hupneme na to jako zamlada,“ řekl Vojtek před poslední písní Pohoda. V přídavku zazněli Burlaci, Žízeň a klasika Moderní děvče. Nejlépe na tom byli místní hasiči, kteří si ze své cisterny stojící kousek od pódia udělali VIP tribunu.

Výborný koncert Kabátů skončil a pořadatelé měli na seznamu dvanáctihodinového hudebního maratonu ještě jedno neodškrtlé jméno Matahari. Na ně ale zůstali snad jenom jejich skalní příznivci, protože všichni ostatní se rozutekli k autům a vyrazili domů.
text a foto Karel Prchal

Setlist:
Dole v dole
Piju já, piju rád
V pekle sudy válej
Bára
Dávám ti jeden den
Úsměvy pana Lloyda
Malá dáma
Corrida
Buldozerem
Cirkusovej stan
Starej bar
Shořel náš dům
Go satane go
Teta z Ostravy
Stará Lou
Kdo ví jestli
Děvky ty to znaj
Porcelánový prasata
Pohoda

Burlaci
Žízeň
Moderní děvče

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím