Afrika Islam vystoupí v Radosti FX

Vydáno 01.07.2008 | autor: redakce

Po několika hip-hop & r´n´b vystoupeních přijíždí Afrika Islam představit také svoji druhou tvář. Tento pátek v Radosti FX předvede svoji show, plnou skrečů, cutů a dalších djských parádiček zabalenou do electro hábitu.

Afrika Islam vystoupí v Radosti FX Afrika Islam vystoupí v Radosti FX

Afrika Islam se narodil v roce 1967 v srdci Big Apple v N.Y.C. Ve velice mladém věku se již stává členem Zulu Kation. Své jméno převzal po svém otci, legendárním Africa Bambaataa. Silná hip hopová kultura v USA na začátku 70.let ho přivedla k break dance a rapu, když mu bylo teprve 10 let. Z tanečníka a rappera formace Rock steady crew se tak brzy stává Zulu- King.Jeho djská kariéra začala v roce 1977, kdy vyhrál mezinárodní djskou soutěž International Annual DJ Competition. Následují jeho filmová taneční učinkování ve filmech Flashdance a Breaking 1 2. Právě v této době se také dává dohromady s Ice-T. Jejich první společná skladba se dostala v USA až na zlatou pozici a následně pak měli 6 platinových desek.

V roce 1996 se dává dohromady s německým djem Westbamem a pod názvem Mr. X c Mr. Y vytvářejí na několik let dopředu nový globální sound. Společně procestovali svět se svojí party Electric Kingdom, která odstartovala na začátku tohoto století obrovskou vlnu electra.

www.radostfx.cz
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím