Jazzman Petr Zelenka vydá album

Vydáno 06.08.2008 | autor: redakce

Třicetiletý jazzový kytarista a skladatel Petr Zelenka vydává 22. září nové album s názvem Memory Flash, které je částečně ovlivněno arabskou i moravskou lidovou hudbou.

Jazzman Petr Zelenka vydá album Jazzman Petr Zelenka vydá album

Album, které obsahuje osm Zelenkových autorských instrumentálních skladeb, vzniklo za účasti věhlasných hudebníků působících převážně v Paříži, kde Petr Zelenka dlouhodobě žil a pracoval v letech 2003 – 2007. Na alt a soprán saxofon hraje Francouz Olivier Zanot, na kontrabas Izraelec Yoni Zelnik a na bicí a perkuse Kanaďan Karl Jannuska.Kompozice obsažené na albu jsou ovlivněné jak současným jazzem, tak arabskou, skandinávskou a moravskou lidovou hudbou. Zelenkova hudba se, podobně jako hudba jeho kolegů, kamarádů a častých spolupracovníků – Davida Dorůžky a Jaromíra Honzáka – pohybuje na pomezí žánrů, hranice mezi jazzem a ostatními styly je velmi neostrá.

Album Memory Flash vychází 22. září na nezávislém jazzovém labelu Animal Music.
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím