The Hogs rozzpívají Střelecký ostrov

Vydáno 08.08.2008 | autor: redakce

Irská skupina The Hogs vystoupí 12. srpna v Praze na Střeleckém ostrově. Po koncertu bude následovat projekce filmu Alana Parkera The Commitments.

The Hogs rozzpívají Střelecký ostrov The Hogs rozzpívají Střelecký ostrov

The Hogs je irská skupina, která v minulých letech mnohokrát hostovala ve střední Evropě. Představili se mj. na festivalu Eurotrialog Mikulov či Trutnov Open Air a vyprodali několik klubových představení. Během pobytu v Česku se The Hogs potkali u českého piva s harmonikářem Václavem Koubkem a okamžitě si padli do oka. Dohodli se na vytvoření společného projektu. Václav Koubek přebásnil do češtiny irské a keltské tradicionály a s doprovodem The Hogs natočil album Všem se nalejvá.The Hogs patří i v samotném Irsku k nejžádanějším ansámblům, které se zabývají irskou lidovou hudbou. Vůdčí osobnost The Hogs Michael Casey dokonce zkomponoval pár skladeb i pro Shane MacGowana (Pogues). V letošním roce se skupina poprvé představí bez podpory Václava Koubka.

Po koncertu proběhne projekce filmu The Commitments. Soulovými melodiemi prodchnuté dílo Alana Parkera se v Irsku drží značné oblibě. V roce 2005 se v této zemi uskutečnila anketa o nejlepší irský film. Přes deset tisíc hlasujících diváků si jako vítěze vybralo právě tento snímek.
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím