John Dahlbäck míří na Mácháč

Vydáno 20.08.2008 | autor: redakce

Je označován za nejaktivnějšího skladatele na světové taneční scéně. Třiadvacetiletý John Dahlbäck vydal čtvrté album Winners & Fools letos na jaře a nejen z něj zahraje 22. srpna na Mácháči.

John Dahlbäck míří na Mácháč John Dahlbäck míří na Mácháč

Mladý Švéd John Dahlbäck budí na světové elektronické scéně obdiv. John debutoval v únoru 2002 skladbou Night Flash na výběru Sampler EP1 u švédské Route 33 (RTT006). Vzápětí přijal nabídku labelu Deep4Life a ještě v dubnu 2002 tam vyšla Music so Sweet. Zorientovat se v kompletní diskografii Johna Dahlbäcka je skutečný oříšek i pro jeho skalní fanoušky. Dosud vydal čtyři alba: Man from the Fall (Systematic 2005), Shades of a Shadow (Little Angel 2005), At the Gun Show (Pickadoll 2006) a poslední Winners&Fools.Vedle toho se může pochlubit bilancí více než padesáti singlů a téměř padesáti remixů pro Alexandra Kowalskiho, Mark O'Sullivana, Magik Johnsona, Psycho Radio a řadu dalších. Vysokou frekvencí vydávaných desek s žánrovým rozpětím od deep house přes house, tech-house, electro, minimal až po techno se John zapsal do povědomí širokého spektra posluchačů i odborné kritiky.

Jeho aktuální zvuk uslyší návštěvníci hudebního festivalu Mácháč, kde 22. srpna Dahlbäck vystoupí na hlavní scéně.
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím