Inner Circle rozhoupou Lucernu

Vydáno 20.08.2008 | autor: redakce

Reggae kvintet Inner Circle vystoupí vůbec poprvé v České republice. V pražském klubu Lucerna Music Bar představí 28. září svoje nejslavnější hity.

Inner Circle rozhoupou Lucernu Inner Circle rozhoupou Lucernu

Tento kvintet je nejen autorem mnoha hitů a majitelem Grammy za reggae desku roku 1993, ale hlavně precizní a originální band s hlubokými kořeny v jamajské historii. Kapelu založili v Kingstonu bratři Ian a Roger Lewisovi už v roce 1968. V 1978, když s nimi ještě zpíval Jacob Miller, hráli na legendárním Mírovém koncertu vedle Boba Marleyho a Petera Toshe. Od té doby objeli doslova celý svět od Brazílie po Srí Lanku, ale v Čechách vystoupí poprvé až toto září.Inner Circle ale nežijí z minulosti ani své slavné popové éry 80. let, kdy získali mj. dvě nominace Grammy za sebou a post nejhranějšího songu v Německu. I dnes to je progresivní band, který vlastní jedno z nejrozjetějších studií v Miami a točí hity v rytmech aktuálního dancehallu, R&B nebo reggaetonu. Na jejich nejnovějších deskách navíc hostují velká jména, jako jsou třeba Damien Marley, Beenie Man, Luciano, Steel Pulse nebo Junior „One Blood“ Reid.
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím