The Young Gods se vrací do Prahy

Vydáno 30.08.2008 | autor: redakce

Švýcarská kapela s pověstí elektronických inovátorů vyrazila svým fanouškům dech. Nové album natočila pouze akusticky a na turné vyjede jen s kytarami. V Praze se zastaví 3. října.

The Young Gods se vrací do Prahy The Young Gods se vrací do Prahy

The Young Gods jsou u českého publika dobře známi i zapsáni. Byli jednou z prvních zvukově aktuálních kapel, která zkraje 90. let přijela koncertovat do Prahy. Vloni si troufli hned na tři vystoupení po sobě na stejném místě (Palác Akropolis) a byli hlavními hvězdami festivalu v Trutnově, letos pro změnu hráli na Sázavafestu.Švýcarští pokušitelé neznámého si nikdy nedělali hlavu se „stylovou čistotou“, jejich diskografie je plná zdánlivých úletů, které dostávají logiku a vzájemnou provázanost v mnoha případech až s odstupem několika let. Avšak to, co nabízejí v rámci současného akustického projektu, zachyceného na albu Knock On Wood – The Acoustic Sessions (CD+DVD), je možná v jejich bohaté dosavadní kariéře doposud největší „drzostí“.

The Young Gods vybrali ze svého repertoáru ty nejznámější kusy a doplnili je několika cover verzemi (Radiohead, Richie Havens). Veškeré skladby jsou ale nahrány převážně v obsazení pro tři španělky, perkuse a vokály. Jaký je výsledek, můžete zjistit na vlastní oči a uši 2. října, kdy The Young Gods přijedou se svým akustickým setem do pražského Paláce Akropolis.
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím