Red Bull Music Academy Barcelona - díl 3.

Vydáno 03.10.2008 | autor: redakce

Třetí ze čtyř exkluzivních webových reportáží z hudebního workshopu Red Bull Music Academy pro DJe a elektronické muzikanty, jež se letos koná v Barceloně, přináší Jana Kománková.

Red Bull Music Academy Barcelona - díl 3. Red Bull Music Academy Barcelona - díl 3.

Vrchol tohoto turnusu Red Bull Music Academy nastává ve středu odpoledne, s příchodem Goldieho, jedné z největších hudebních hvězd mezi přednášejícími. Goldie hrál večer předtím na jednom z barcelonských náměstí, a slavil slušný úspěch: poblíž místního Vítězného oblouku vyrostlo pódium vystavené do tvaru oblouku, a pod názvem Basový oblouk zde hrálo několik známých jmen drum and bassu a dubstepu jako právě Goldie a nebo DJ Zinc. Vstup byl zdarma, a tak i když se hrálo ve všední den (úterý!), byla návštěvnost solidní.

Další DJs hráli pak v klubu Fellini, což je vícepatrový podnik v centru Barcelony. Ve Španělsku platí částečný zákaz kouření, který se ale dodržuje sporadicky. V klubu Fellini funguje jako kuřácké horní patro - a tam je plno, zatímco ostatní sály v dolních částech budovy zejí prázdnotou.

Španělé se baví velmi rádi, a tak kromě klubů ponocují i v restauracích, jež mají oproti Česku delší otevírací doby. Ve všední den je ve dvě ráno ještě v centru velice živo, a ruch utichne až někdy v půl třetéí až čtvrté. Není divu, že účastníci Red Bull Music Academy bývají tak utahaní...

text Jana Kománková, foto archív

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím