Filmy Stanleyho Kubricka pohromadě

Vydáno 31.10.2008 | autor: Filmopolis.cz

Jednou z nejvýraznějších postav světové kinomatografie Stanley Kubrick. Na svém kontě má takové skvosty jako 2001: Vesmírná odysea, Mechanický pomeranč či horor Osvícení. Filmy Stanleyho Kubricka vychází v nové kolekci.

Filmy Stanleyho Kubricka pohromadě Filmy Stanleyho Kubricka pohromadě

Stanley Kubrick se narodil v New Yorku a navzdory špatným známkám ve škole byl považován za inteligentního. Kubrickův otec Jack (lékař), který doufal, že změna prostředí přinese lepší školní výsledky, ho poslal v roce 1940 do Pasadeny v Kalifornii bydlet ke strýci Martinu Pervelerovi. Když se vrátil v roce 1941 do Bronxu, aby tu dokončil střední školu, zdálo se, že se jeho přístup a známky poněkud změnily. Protože Jack doufal, že najde něco, co by jeho syna zaujalo, naučil ho hrát šachy, což přineslo kýžené výsledky. Kubrick se do hry vášnivě ponořil a rychle se stal obratným hráčem. Šachy se v pozdějších letech pro Kubricka staly důležitým prostředkem, který často používal jako nástroj k jednání se svéhlavými herci, ale také jako umělecký motiv ve svých filmech.

 

 

Nová Kolekce jeho nejlepších filmů obsahuje filmy: Osvícení, 2001: Vesmírná odysea, Stanley Kubrick: Život v obrazech, Olověná vesta, Lolita, Barry London, Mechanický pomeranč, Spalující touha (Eyes Wide Shut).

 

Koupit kolekci filmů Stanleyho Kubricka můžete na Filmopolis.cz

zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím