HERBIE HANCOCK - Future 2 Future

Vydáno 30.12.2006 | autor: Jarda Hudec

OZNAČENÍ KLÁVESOVÝ mág zní sice hodně klišovitě, ale ve vztahu k HERBIEMU HANCOCKOVI (61) naprosto trefně. Pianista, který založil vlastní kapelu už na konci 50. let a od té doby prošel jazzem, rockem, diskem, funkem a elektronikou, je nejen geniální, ale zřejmě i nesmrtelný. Představte si, kdybyste vyjeli na prázdniny na chalupu za dědečkem a našli jej obklopeného drum`n`bassovými producenty a rappery, kterak natáčí své cca 50. řadové album nazvané Future 2 Future!
Novým počinem navazuje na sérii elektro desek, jímž vévodí svého času revoluční nahrávka Future Shock (1983). Do jeho neotřelých keyboardových harmonií vstupují lámané beaty hostujících A Guy Called Gerald, vokál soulové dračice Chaka Khan, tajemná downtempa Carla Craiga, sopránka Wayne Shortera, gramce a programming Roba Swifta a celé to zastřešuje inovátor Bill Laswell. Tento další z dříve narozených experimentátorů, který se naposledy projevil remixy Santanových skladeb Divine Light (viz recenze v R 11/01), je pod dílem podepsán jako koproducent, basista a občasný spoluautor.
Hancock se ani na této progresivně znějící desce zcela nezbláznil do nových technologií, zhruba polovička z celkových jedenácti skladeb byla nahrána živými nástroji.
K těm nejživějším a nejpřímočařejším patří The Esence se zpěvem Chaka Khan, písničkovou formu má i song Be Still s příjemným vokálem Imani Uzuri, zatímco většinu ostatních tvoří instrumentálky, kde se hlasy objevují v podobě samplů. Některé lehce navozují náladu atmosférického d`n`b LTJ Bukema, ovšem jen do té doby, než se v nich rozezní kouzelné mistrovo piánko.
Po poslechu alb Sound-System, Techno-Voodoo nebo toho posledního si řeknete, že takové prázdniny strávené u dědy Hancocka mohou být vskutku nezapomenutelným výletem do tajuplného světa fantasy.

HERBIE HANCOCK - Future 2 Future HERBIE HANCOCK - Future 2 Future

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít