LENNONŮV VRAH MOŽNÁ PŮJDE NA SVOBODU

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

MARK CHAPMAN, který se do hudební historie zapsal 8. prosince 1980 chladnokrevnou vraždou ex-Beatla JOHNA LENNONA, bude možná propuštěn na svobodu.
Atentátník má již potřetí stanout u zvláštní odvolací komise, která rozhodne, zda je stále hrozbou pro společnost nebo ne. Naposledy byla žádost Chapmana o propuštění zamítnuta před dvěma roky – hlavně po naléhání vdovy po zavražděném hudebníkovi Yoko Ono. Ta byla přímou svědkyní zločinu a nyní se obává, že propuštění by znamenalo ohrožení životů jejího i jejích synů Seana a Juliana. Zamítnout prominutí zbytku trestu požadují i signatáři internetové petice, pod níž se v krátké době podepsalo na dva tisíce lidí.

Propuštění nedoporučují ani policisté, protože se obávají o Chapmanův život. Podle nich je psychicky narušený zločinec v bezpečí na samotce v přísně střežené věznici Attica.
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím