Richard Müller: koncert v Brně

Vydáno 14.12.2010 | autor: redakce

Richard Müller zavítal v rámci svého Potichu tour do brněnského klubu Semilasso, kde zahrál v pozměněných aranžích všechny své důležité hity. Na místě byl i náš kolega Karel Prchal.

Richard Müller: koncert v Brně Richard Müller: koncert v Brně

RICHARD MÜLLER
11.12. SEMILASSO, BRNO

Intimně tichý Richard.  

Co říci k dvoumetrové postavě Richarda Müllera? Teď už snad nic. Všechno všichni ví a znají. Dávno je pryč doba, kdy se na podiu obnažoval a všem ukazoval svého famfulína. Teď už k interpretaci přistupuje trochu jinak. A když přijde na obnažování, tak trochu poodhalí temné zákoutí svého v některých místech pro fanouška neprobádaného nitra. Přesně toto ukázal i v brněnském Semilasse. Po předchozím turné po velkých sportovních halách vydal letošní slovenský Slavík novou desku Už. A hned nato se rozhodl, že fanouškům připraví malé koncertní překvapení.


S doprovodnou kapelou nazkoušel Potichu tour a vyrazil do světa. Většinu zastávek se podařilo vyprodat. I když lidi v hledišti seděli, byla atmosféra skvělá, což si pochvaloval i Richard. Playlist brněnského koncertu byl složený ze známých hitů, bez kterých si jen těžko dovedeme představit jeho kvalitní koncert. Ale i kdyby se na některý nedostalo, atmosféru by to nenarušilo a stejně by byli všichni spokojení jako želvy. Nešlo ale jen o opakování už slyšeného. U některých songů výrazně změnil aranžmá a i zarytý fanoušek měl chvíli problém, než píseň poznal. A o tom to je. Dát lidem více než jenom to, že ohrajete písničky v přesném rytmu, jako jsou nasázeny na desce.


Chvílemi jsem si spíše připadal jako na koncertu vážné hudby, kde i malé vrznutí židle dokáže pohřbít tenkou a křehkou vazbu mezi hudebníky a naslouchajícím publikem. Richard Müller se moc nepohyboval. Seděl v čele na barové židličce, odkud kázal celý večer. Jen párkrát se přesunul na bok pódia, aby nezastínil své doprovodné hudebníky. I když zpěvák ke svému projevu nepotřeboval velký prostor, neubránil jsem se pocitu, že je jako slon v porcelánu bojící se udělat jakýkoli pohyb, aby nečekaným vrznutím podlahy neodstřelil tiché vystupování do kopru. Co se týče slovního výrazu, bavil diváky v sále pokaždé, když odzpíval. Musí se nechat, že je to profesionál a na svém kontě má už nespočet takových turné. Doufám, že ještě několik dalších let bude zásobovat novými písněmi hudební trh.

7/7 

text a foto Karel Prchal

Playlist: 24 hodín denne, V tom istom meste, Už asi nie si, Koniec světa, Aspoň plakať, Rieka, Nahý II, Nebude to také l´ahké, Milovanie v daždi, Tlaková níž, Smutná pieseň, Rozeznávám, Spočítaj ma, Už, Cigaretka na dva ťahy, Očenáš, Srdce jako kníže Rohan, Po schodoch, Štěstí je krásná věc

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím