ZEMŘEL JOHN PEEL

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

Jedna z nejkultovnějších a nejvlivnějších postav moderní hudby, DJ a moderátor stanice BBC John Peel, který stojí za objevem bezpočtu současných hvězd, zemřel na infarkt ve věku 65 let během dovolené v Peru.
John Peel strávil ve studiích BBC více než čtyřicet let a vždy se snažil hledat talentované hudebníky po celém světě, kterým dával příležitost prezentovat svou práci. Mezi hvězdami, které mu dluží za pomoc, kterou jim poskytl při startu jejich kariéry patří kapely jako Joy Division, Primal Scream, Manic Street Preachers, Blur nebo už v sedmdesátých letech Undertones. Z českých kapel, které se objevily ve slavném John Peel Session, jmenujme například Ecstasy of St. Theresa, Naked Souls nebo vyškovské Here. Soustrast manželce Sheile vyjádřila většina významných britských osobností včetně premiéra Tonyho Blaira.

www.bbc.co.uk
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím