Čechomor ve studiu, pomáhá jim kapelník Davida Bowieho

Vydáno 11.01.2011 | autor: PR

Skupina Čechomor si ke spolupráci přizvala amerického skladatele, kytaristu a producenta Gerryho Leonarda, který spolupracoval s umělci jako David Bowie (kapelník doprovodné kapely), Cyndi Lauper nebo Vonda Shepard.

Čechomor ve studiu, pomáhá jim kapelník Davida Bowieho cechomorcechomorPoslední řadové album Čechomor Co sa stalo nové bylo vydáno v roce 2005. Poté následovaly speciální projekty jako např. Sváteční Čechomor v roce 2007. V dalších letech postupně vycházely ve vydavatelství Supraphon Pověsti hradů a zámků (moravských, českých a slezských), z nichž byl následně sestaven výběr s názvem Písně z hradů a zámků.

Počátkem ledna odlétá Karel Holas z Čechomoru do studia Gerryho Leonarda v New Yorku připravovat novou desku. „V současné chvíli máme připravených 14 nových písní, na kterých jsme pracovali s Františkem Černým dlouhých pět let. Předpokládáme, že na desku přibudou i nějaké bonusy. Ke spolupráci jsme si přizvali několik zajímavých českých i zahraničních hostů, ale konkrétní jména zatím nechci prozrazovat," říká Karel Holas.

Natáčení nového alba s pracovním názvem Mládí a stáří bude částečně probíhat ve studiu producenta a hudebníka Gerryho Leonarda v New Yorku a částečně ve studiích Disk Systems v Praze na Barrandově.

Jak se Čechomor a Gerry Leonard vlastně seznámili, vysvětluje František Černý: „Na společném koncertním turné skupiny Čechomor s americkou písničkářkou Suzanne Vega v roce 2009 jsme se potkali i s Gerrym Leonardem – kytaristou, který Suzanne Vega na jejích koncertech doprovázel. Na posledním koncertě tohoto krátkého turné ve Žďáře nad Sázavou si dokonce Karel se Suzanne, Gerrym a Mikem Visceglia (baskytaristou Suzanne Vega) společně zahráli. Tam vlastně začala vznikat myšlenka na spolupráci Gerryho a Čechomoru."


zdroj: Čechomor, mp

zavřít