Nominační večer Českého lva ovládly estébácká Pouta a Občanský průkaz

Vydáno 06.02.2011 | autor: redakce

V sobotu 5.února byly v pražském kině Lucerna vyhlášeny nominace v hlavních kategoriích filmových cen Český lev. Favoritem se podle očekávání staly filmy Pouta, Občanský průkaz a Kuky se vrací.

Nominační večer Českého lva ovládly estébácká Pouta a Občanský průkaz pouta

poutaOndřej Malý, film PoutaVečerem provázelo duo herců Marek Daniel Jakub Žáček. Akademici letos mohli nominovat celkem 5 snímků v každé kategorii, přičemž před slavnostním večerem 5.března budou nominace zúženy na 3 filmy.

Velkým favoritem letošních Českých lvů je snímek Radima Špačka, který posbíral nominace ve všech kategoriích a v jedné z nich, mužský herecký výkon ve vedlejší roli, dokonce bojují jeho dva herci (Oldřich Kaiser a Lukáš Latinák).

Příjemným překvapením je nominace filmu Největší z Čechů režiséra Roberta Sedláčka, jehož díla opěvuje kritika, ale české filmové ceny jej dlouhodobě míjejí.

Seznam nominovaných:

Nejlepší film:

Habermannův mlýn
Kuky se vrací
Největší z Čechů
Občanský průkaz
Pouta




Nejlepší režie:

Jan Svěrák (Kuky se vrací)
Robert Sedláček (Největší z Čechů)
Ondřej Trojan (Občanský průkaz)
Radim Špaček (Pouta)
Jan Švankmajer (Přežít svůj život)


Nejlepší scénář:

Wolfgang Limmer, Juraj Herz, Jan Drbohlav (Habermannův mlýn)
Alice Nellis (Mamas & Papas)
Robert Sedláček (Největší z Čechů)
Petr Jarchovský (Občanský průkaz)
Ondřej Štindl (Pouta)

Nejlepší kamera:
Alexander Šurkala (Habermannův mlýn)
Marek Jícha (Hlava-Ruce-Srdce)
Vladimír Smutný (Kuky se vrací)
Martin Štrba (Občanský průkaz)
Jaromír Kačer (Pouta)

Nejlepší hudba:
Michal Novinski (Kuky se vrací)
Jan Ponocný a Buty (Mamas & Papas)
Petr Ostrouchov (Občanský průkaz)
Tomáš Vtípil (Pouta)
Jan P. Muchow (Ženy v pokušení)

Ženský herecký výkon v hlavní roli:
Zuzana Bydžovská (Mamas & Papas)
Simona Babčáková (Největší z Čechů)
Anna Geislerová (Občanský průkaz)
Kristína Farkašová (Pouta)
Lenka Vlasáková (Ženy v pokušení)

Ženský herecký výkon ve vedlejší roli:
Zuzana Kronerová (Habermannův film)
Zuzana Čapková (Mapas & Papas)
Kristýna Liška Boková (Občanský průkaz)
Barbora Milotová (Pouta)
Eliška Balzerová (Ženy v pokušení)

Mužský herecký výkon v hlavní roli:
Karel Roden (Habermannův mlýn)
Konstantin Lavroněnko (Kajínek)
Jaroslav Plesl (Největší z Čechů)
Martin Myšička (Občanský průkaz)
Ondřej Malý (Pouta)

Mužský herecký výkon ve vedlejší roli:
Vladimír Dlouhý (Kajínek)
Igor Bareš (Největší z Čechů)
Igor Chmela (Největší z Čechů)
Lukáš Latinák (Pouta)
Oldřich Kaiser (Pouta)

Nejlepší střih:
Matouš Outrata (Kajínek)
Alois Fišárek (Kuky se vrací)
Petr Mrkous (Mamas & Papas)
Vladimír Barák (Občanský průkaz)
Anna Johnson Ryndová (Pouta)


Nejlepší zvuk:

Tomáš Bělohradský (Habermannův mlýn)
Jakub Čech, Juraj Mravec a Pavel Rejholec (Kuky se vrací)
Jiří Klenka (Občanský průkaz)
Jakub Čech, Marek Hart (Pouta)
Ivo Špalj (Přežít svůj život)

Nejlepší dokument:
25 ze šedesátých aneb... (Martin Šulík)
Český mír (Vít Klusák, Filip Remunda)
Katka (Helena Třeštíková)
Medvědí ostrovy (Martin Ryšavý)
Nesvatbov (Erika Hníková)

Nejlepší výtvarný počin:
David Jařab (Hlava-Ruce-Srdce)
Jakub Dvorský (Kuky se vrací)
Milan Býček (Občanský průkaz)
Pavol Andraško (Pouta)
Jan Švankmajer (Přežít svůj život)

mp

zavřít