PROGRAM VII. VINOHRADSKÉHO VINOBRANÍ
26.–27. září 2003
Pátek 26.9. – zahájení a slavnostní průvod
Vinice na Gröbovce (Havlíčkovy sady)
• 12:00 - slavnostní zahájení – fanfára, proslovy – císařský pár Karel IV s chotí, sv. Václav, starostové obcí, kardinál, partneři
• sběr a lisování vína, slavnostní přípitek
• ukázka středověké tortury a potrestání zloděje
• 12:45 - slavnostní průvod v čele s Heroldem na koni míří na náměstí Míru - kočáry,ozbrojená stráž na koni, hudci, trubači a bubeníci, žongléři, kočovné divadelní společnosti, prostý lid
Náměstí Míru
• 13:00 přivítání slavnostního průvodu - proslovy starostů, sv. Václava, partnerů
• vylisování prvních hroznů vína
• přípitek na zdar akce
• 15:00 slavnostní průvod se vydává směrem na náměstí Jiřího z Poděbrad
• VIZ. VLASTNÍ PROGRAM NA NÁMĚSTÍ MÍRU
Náměstí Jiřího z Poděbrad
• 16:00 - přivítání slavnostního průvodu, požehnání vínu před kostelem zdejším farářem
• proslovy starostů, sv. Václava, partnerů a císařského páru
• vylisování prvních hroznů vína
• slavnostní přípitek na zdar letošního ročníku
• VIZ. VLASTNÍ PROGRAM NA NÁMĚSTÍ JIŘÍHO Z PODĚBRAD
Vlastní program na náměstí Jiřího z Poděbrad:
Pátek 26.9. 2003
15:00 – 16:00 Žižkovanka – vystoupení dechové kapely
16:00 – 16:20 proslovy starostů a partnerů
16:20 – 17:00 Abraxas – vystoupení rockové kapely
17:00 – 17:20 Pavel Votápek – ukázky dovedností s bičem
17:20 – 18:00 Tam-Tam Orchestra – vystoupení perkusní kapely
18:00 – 18:20 „O princi Bajajovi“ divadelní představení spolku Studna
18:20 – 19:00 soutěž v pojídání hroznů na čas
19:00 – 19:30 rytířský turnaj na koních
19:30 – 20:30 -123 minut – vystoupení populární skupiny
20:30 – 21:00 Krless- středověká hudba – mezi lidmi
21:00 – 22:00 Ready Kirken – vystoupení populární skupiny
Sobota 27.9. 2003
12:30 – 13:30 Žižkovanka – vystoupení dechové kapely
13:30 – 14:00 zahájení druhého dne oslav, proslovy
14:00 – 15:00 Soubor lidových písní a tanců Čtyřlístek - vystoupení
15: 00 – 15:30 soutěž – výroba vlastního vína na čas
15:30 – 16:30 Cimbálová muzika Franty Černého
16:30 – 17:00 soutěž – rozpoznání odrůdy a ročníku vína
17:00 – 18:00 Velvet Underground Revival – vystoupení legendární formace
18:00 – 18:20 „Černý den na Tolštejně“– divadelní představení spolku Alfa Omega
18:20 – 18:40 soutěž v pojídání hroznů na čas
18:40– 19:00 předání šeku starostovi obci nejvíce postižené loňskými povodněmi –
Městské části Praha 8
19:30 – 20:30 U2 Pop Revival – vystoupení revivalové skupiny
20:30 – 21:00 vystoupení žongléřů s ohněm
21:00 – 22:00 Ivan Hlas – vystoupení populárního písničkáře
Doprovodné programy:
• ukázky sokolnických dovedností
• dětský koutek (sladkosti, lukostřelba, poníci)
• dobové tržiště – historická řemesla, stánky s občerstvením
• pátek 26. září od 15:00 hodin ochutnávka archivních vín v prostorách Atria
• soutěže – v průběhu obou dnů budou probíhat soutěže „Kdo sní nejvíce hroznů vína“, „Výroba vlastního vína na čas“ a „Poznávání odrůd a ročníku vína“
• rytířský turnaj na koních
• poprava nehodného zlosyna včetně středověké tortury
• vystoupení mistra světa v práskání bičem
• předávání šeku obětem loňských záplav – starostovi M.č. Praha 8
Vlastní program na náměstí Míru:
Pátek 26.9. 2003
11:45 – 12:15 vystoupení lidového souboru Kolíček (ZUŠ Ilji Hurníka)
12:30 – 13:00 Limbora – slovenský folklór
13:00 –13:25 uvítání slavnostního průvodu na nám. Míru – projev starostů, lisování
vína, přípitek, svěcení znaku a praporu MČ Praha 2 - na pódiu
13:30 – 15:30 Vltavanka – vystoupení dechové kapely
15:00 – 15:30 Rozloučení s průvodem, který míří na nám. Jiřího z Poděbrad
15:30 – 16:30 Račanka – dechová hudba
16:30 – 17:30 Přestávka - bohoslužba
17:30 – 18:30 Pásmo písniček Karla Hašlera 1. – Petr Patočka – harmonika
18:50 – 19:30 Cafe - rock
20:00 – 20:45 Pásmo písniček Karla Hašlera 2. – Petr Patočka – harmonika
21:00 – 22:30 „Svatby pana Voka“ – filmová produkce pod širým nebem
Sobota 27.9. 2003
12:15 – 13:00 Jagabab – gotická hudba
13:00 – 13:10 Slavnostní zahájení sobotního programu, představení nového znaku a praporu
MČ Praha 2 – starosta a zástupce starosty
13:30 – 14:20 Shannon – irská lidová hudba
14:40 – 15:30 Bran – bretaňská hudba
16:30 – 17:30 Přestávka hudební produkce v době bohoslužby
15:50 – 16:30 Svěženka doktora Nuta – blues
17:45 – 18:30 SM Lomoz – worldmusic
18:50 – 19:50 Vinohrady beat
20:30 – 21:00 Karel Zich - vystoupení
www.keyproduction.cz