TOP 10 nejsledovanějších videoklipů na YouTube všech dob: Psy, Adele, Taylor Swift a další virální hity

Vydáno 19.03.2017 | autor: Josef Martínek

I když úspěch hudebníků nezávisí jen na počtu zhlédnutí na YouTube, sledovanost na této platformě je stále důležitějším ukazatelem. A protože počet uživatelů YouTube stále roste, není překvapením, že těmi historicky nejpřehrávanějšími jsou hlavně klipy z posledních let. Nabízíme vám Top 10, sestavenou dle dat magazínu Billboard. 

TOP 10 nejsledovanějších videoklipů na YouTube všech dob: Psy, Adele, Taylor Swift a další virální hity TOP 10 nejsledovanějších videoklipů na YouTube všech dob: Psy, Adele, Taylor Swift a další virální hity


10) Katy Perry - Roar
1 860 335 039 zhlédnutí

První singl ze zatím poslední desky Katy Perry s názvem Prism byl v roce 2013 velkým hitem rádií, ale fungoval i na internetu. V klipu nás Katy vzala do divočiny, přidala trochu humoru a zhlédnutí se jen hrnula. 

VIDEO: Ani Katy Perry nemá ráda Trumpa. S novým singlem jí pomohli Sia i vnuk Boba Marleyho

9) Adele - Hello
1 911 252 168 zhlédnutí

Klip Hello Adele drží i jedno prvenství: žádné hudební video nezískalo více zhlédnutí za prvních 24 hodin. Pilotnímu singlu z veleúspěšné desky 25 jich napočítali přes 27 milionů, celkově se už blíží hranici dvou miliard. 

vložte odkaz, text nemažte

8) Major Lazer & DJ Snake feat.  - Lean On
1 933 063 427 zhlédnutí

Výtvor producentů Major Lazer a DJ Snakea byl letním hitem roku 2015. Shodou okolností se ten rok v Česku představila i zpěvačka, jejíž hlas z něj zní - Dánka . Vystoupila na festivalu Fingers Up. 

7) Enrique Iglesias -  Bailando (feat. Descemer Bueno, Gente De Zona)
1 970 322 532 zhlédnutí

Latinoamerický trh je pro hudebníky velmi lukrativní. Kdo by to byl řekl, že nejsledovanějším klipem Enriqua Iglesiase není žádný z jeho hitů v angličtině, ale španělsky zpívaná písnička Bailando. 

LIVE: Enrique Iglesias v Praze vášnivě hecoval fanynky, na zpěv ale moc nedošlo6) Taylor Swift - Shake It Off
1 978 526 678 zhlédnutí

Jaké to bylo překvapení, když se v roce 2014 Taylor Swift vrhla na krystalický pop. Odklon od country naznačila už předchozí deskou Red, ale až nahrávka 1989 její nové směřování stvrdila. Právě singl Shake It Off byl v pořadí první. 

5) Taylor Swift - Blank Space
1 990 434 615 zhlédnutí

A ještě jednou Taylor Swift. Zůstaneme i u stejné desky, druhým singlem se totiž stala skladba Blank Space a znovu z toho byl hit #1. V klipu se zpěvačka stylizuje do role žárlivé potvory, možná proto se fanoušci k tomuto videu tak rádi vracejí. 

4) Mark Ronson feat. Bruno Mars - Uptown Funk!
2 278 258 600 zhlédnutí

Funk je v posledních letech znovu v kurzu a Mark Ronson a Bruno Mars toho dokonale využili. Hit Uptown Funk slavil velké hitparádové úspěchy, tak velké, že se následně objevilo několik songů, které se mu až nápadně snažily přiblížit. Nikdy už z toho ale takový průlom nebyl. 

RECENZE: Bruno Mars je potřetí hitový, funky a sexy

3) Justin Bieber - Sorry
2 336 317 122 zhlédnutí

Poslední deskou Purpose ze sebe Justin Bieber smyl nálepku vyhlaslé teen hvězdy a zařadil se k řádným popovým ikonám. Klip Sorry je z této desky z hlediska sledovanosti nejúspěšnější. Škoda že naživo to taková sláva nebyla, jak jsme psali v listopadovém reportu z pražského koncertu.

2) Wiz Khalifa - See You Again feat. Charlie Puth
2 530 824 758 zhlédnutí

Přes dvě a půl miliardy přehrání získal klip, který je poctou zesnulému herci Paulu Walkerovi. Singl See You Again byl zároveň v roce 2015 hymnou sedmého dílu filmové série Rychle a zběsile a promo účely splnil do puntíku. 

1) Psy - Gangnam Style
2 789 629 087 zhlédnutí

První místo asi nikoho nepřekvapí, vždyť fenomén Gangnam Style nemohl v roce 2012 minout ani ty největší hudební ignoranty. Bláznivé video se stalo virálním hitem a zajistilo korejskému rapperovi globální slávu. 

Témata: YouTube, Psy, Wiz Khalifa, Charlie Puth, Justin Bieber, Mark Ronson, Bruno Mars, Taylor Swift, Enrique Iglesias, Major Lazer, Adele, Katy Perry

zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím