Žebřík 1993

Vydáno 20.07.2011

Kdo neviděl, neuvěří, kdo viděl, nezapomene!

30.3.1994, Queen Club Plzeň

Předposlední březnový den jsme uspořádali v plzeňském Queen Clubu akci lapidárně pojmenovanou Žebřík 93, a jak patrno z názvu, předávali se ceny vítězům čtrnácti kategorií výše uvedené soutěže. Pardon, vlastně třináct, protože „Zklamání roku“ se jen vyhlásilo, ale cena se z pochopitelných důvodů nepředávala. Vítězové jednotlivých kategorií už byli známi předem, takže o nějaké překvapení se ani hovořit nedalo. O tom, jak to nakonec všechno dopadlo, jste svými hlasy rozhodli vy sami, výsledky jsme otiskli v RR 3/94.

V beznadějně vyprodaném Queen Clubu se ten večer sešla prakticky celá elita tuzemského rocku. Kdo nebyl ten večer v sále (nebo u baru), mohl vidět sestřihy v pořadech Snídaně s Novou a Klipy klepy na TV Nova.

Tam jste mimo jiné mohli spatřit i naši TV Star Filipa Turečka, a mám dojem, že za ztvárnění role  muže, pojícího whisku přímo z láhve, ho Oscar nemůže minout. Do této role se pak obsadila i většina hostů, takže prostory za pódiem po půlnoci připomínaly všechno, jen ne prostory za pódiem. Na něm se toho večera představil v premiéře „Elektrický slon“ neboli Die El. Eleffant, po něm domácí Mercy Street, Nastřižené vlasy a Joy. Své poslední vysoupení odehrálo Zemětřesení a oficiální část uzavřeli Burma Jones. Mezi tím probíhal samotný akt předávání mramorových hranolků (tedy ne dlažebních kostek, jako bylo mylně prezentováno v Klipech klepech), které z rukou našich krásných hostesek a neméně krásných redaktorů putovaly k novým majitelům. Tím byla ukončena oficiální část a potom už se jen popíjelo, kecalo, tančilo, padalo, spalo, zkrátka vše, co k rockovému mejdanu patří, a kolem třetí hodiny ráno se stal Žebřík 93 minulostí.

Vy, kteří jste se do Queenu ten večer nedostali, se aspoň můžete teď podívat, o co jste přišli. Nezoufejte, Žebřík 94 se blíží každým dnem.

Radek Leitl

Žebřík 1993 Žebřík 1993

Zobrazit fotogalerii (13)

zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím