LIVE: Ben Cristovao svezl Peklo na Kolotoči

Vydáno 10.12.2015 | autor: Josef Martínek

Ben Cristovao přivezl svou show k albu Made In Czechoslovakia, se kterou nedávno vyprodal pražské Forum Karlín, do plzeňského Pekla. Úplně plno sice tentokrát nebylo, jásot a zápal fanoušků ale přesto zařídily bujarou atmosféru.

LIVE: Ben Cristovao svezl Peklo na Kolotoči Ben Cristovao svezl Peklo na Kolotoči

Že bouřící publikum za Bena zpívalo hit Sweet Chilli, který uspěl i v rádiích, asi tolik nepřekvapilo. Ale že budou fanoušci znát slovo od slova i teprve pár týdnů starý song Kolotoč, který ještě nemá ani klip, evidentně zaskočilo i samotného zpěváka. Byl to jeden z nejlepších momentů plzeňského koncertu - náladotvorná písnička o spalujícím chtíči odporujícím zdravému rozumu má textovou hloubku a ani hudebně to není žádná prvoplánová tancovačka. Až naživo ale člověku dojde, jaký hitový potenciál ukrývá.

FOTOREPORT: Bomby, show a ječící fanynky: Ben Cristovao zpíval v Pekle

Ben svůj repertoár chytře rozdělil do několika bloků, atmosféra písní s intimnějším vyzněním typu Instagramu či Postele se tak nekřížila s party hity či motivačními slogany. Ať se ale Cristovao zrovna vyznával ze závislosti na lásce v novince Tabu, nebo se svým hostem Cavalierem zvedal Těžký váhy, vždycky se mohl spolehnout na kotel pod pódiem. Fanoušci a fanynky křepčili jako o život. Asi netřeba dodávat, že dívky nejvíc výskaly, když si Ben při interpretaci skladby Postel rozepnul košili.

Odmlky mezi jednotlivými bloky vyplňovali šikovní tanečnici Fugi & Kenny. I přes jejich zápal a energii by ale možná koncertu prospěl větší spád, pauzy totiž byly zbytečně dlouhé. Kdo při nich ztratil koncentraci, jistě ho rozpumpoval závěrečný set těch nejenergičtějších hitů. Když zazněla party hymna Bomby, nahoru mířila snad každá ruka. Tečkou ale byl až song Město, jehož motivační sdělení Ben, tou dobou už "nahoře bez", posílil o dík, že se fanoušci navzdory současnému nebezpečí číhajícímu na každém kroku nebáli vyrazit na koncert.

LIVE: Ben Cristovao vás v novém klipu vezme až do Postele

Ben Cristovao se už v minulosti musel potýkat s nařčeními, že není žádný výtečný zpěvák a že body sbírá u fanoušků jinak. Jeho aktuální turné ale ukazuje, že svou show utáhne bez problémů a že za několik let na naší scéně na sobě hodně zapracoval po všech stránkách. A že nebyl sál Pekla zcela plný? Soudě podle výrazu v jeho tváři jsou pro něj stovky věrných fanoušků víc než znuděné tisícovky zvědavců.

text: Josef Martínek, foto: Jana Braunová

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít