TOP 8 videoklipů týdne (125.): Kapitán Demo opět bizarní, Plexis nabádají k toleranci

Vydáno 14.02.2017 | autor: Anna Hejkalová

Další týden je za námi a před námi jsou nové klipové tipy. Tentokrát zabrousíme spíše mezi české interprety. Novinky si připravili pankáči Jaksi Taksi či Plexis s oslavencem Hoškem, pardubičtí Věc Makropulos či trochu bizarní projekt Jiřího Buriana - Kapitán Demo. Pozadu nezůstane ani Paulie Garand, Kittchen s Agu a Ptakustik.

TOP 8 videoklipů týdne (125.): Kapitán Demo opět bizarní, Plexis nabádají k toleranci Kapitán Demo si servítky tradičně nebere


PLEXIS BROJÍ PROTI RASISMU

Plexis patří mezi domácí punkové průkopníky. Skupinu založil Petr Hošek, který minulý týden oslavoval své životní jubilem - čím jiným než punkovým koncertem v Lucerna Music Baru. Svérázný muzikant, který patří k představitelům pravého punkového životního stylu, je také hlavní hrdinou nového klipu k písni Cesta k druhejm, ve kterém nechybí zastávka v jeho oblíbené hospodě. Hlavní gró klipu je ale jinde, zabývá se současným problémem rasismu. Kapela nabádá lidi, aby se spojili, ne aby byli proti sobě. 

Kurva drát padesát: Fanoušci spolu s Visacím zámkem zpívali Petru Hoškovi k narozeninám

KAPITÁN DEMO PŘIPLOUVÁ S DALŠÍ BIZARNÍ VĚCÍ

Projekt Kapitán Demo spadá pod křídla multitalentovaného Jiřího Buriana. Nyní přichází s novým klipem s lechtivým názvem Na čínském zelí spoluprcali ( feat. ProGram). Song je opět plný slovních hříček, tentokrát pracuje s doslovnými překlady angličtiny. Klip je složen z filmových scén z 80. let. Nové album vychází za měsíc a Kapitán Demo o něm prohlašuje, že bude jako sedmnáctihlavá saň - co hlava, to jiný jazyk. Máme se tedy na co těšit. Novinku pokřtí 12. dubna v Roxy.

JAKSI TAKSI NÁS ZVOU NA PÁRTY

Pražská parta Jaksi Taksi patří mezi pop-punkové ostřílence, fungují už 25 let. Nyní vydala svižnější kousek Párty, který je jakýmsi zakončením loňské série koncertů, na niž hráli starší kousky, co se v současném playlistu moc neobjevují. Klip ukazuje na problémy, které je trápily v jejich začátcích, kdy se těžko sháněla zkušebna a všichni je vyháněli s tím, že je ten hluk obtěžuje. V klipu představuje nespokojeného souseda mrzutý důchodce. V současné době kapela pracuje na novém materiálu.

LIVE: Open air na Karláku vzpomínal na Karla IV. Hráli Blue Effect, Imodium i Jaksi Taksi

VĚC MAKROPULOS OSVĚŽUJE HIPHOPOVOU SCÉNU

Na konci ledna jim vyšla nová deska Každej pes jinej rap. Nyní přichází s novinkovým klipem Pow Pow, který má na svědomí Robert Marek. Jedná se o klasickou koncertní verzi, ve které vám ukážou, jak umí kombinovat svižné hiphopové verše s muzikantskou vyzrálostí, kterou získali častějším koncertováním. Na pódium k nim neodmyslitelně patří raper MC Pepíček, který je v poslední době doplňuje. Takže pokud máte chuť si pustit pořádné "magory", Věc Makropulos jsou pro vás dobrou volbou.

Nové desky: John Mayall zve novinkou na pražský koncert, Markéta Irglová miluje modře

S ALVARO SOLEREM SE TENTOKRÁT ZAPOTÍTE

Rodák z Barcelony, Alvaro Tauchert Soler, si zazpíval i po boku Jennifer Lopez. To už je ale historie. Nyní přichází po všude hraném hitu Sofia, jenž vládl horním příčkám rádiových hitparád i u nás, s novým klipem k písni z alba Eterno Agosto - Animal. Odehrává se ve městě La Habana na Kubě, kde sledujeme mladou boxerku při tréninku. Probíhá ulicemi města, posiluje na střeše jednoho z domů a nakonec boxuje v ringu. Výše zmíněné písničky a ještě mnoho dalších si budete moci užít naživo už 18. února v pražském Foru Karlín.

vložte odkaz, text nemažte

PAULIE GARAND  PROMLOUVÁ Z LIBERECKÝCH PARKOVIŠŤ

Skladba Nirvana je další ochutnávkou Pauliho Garanda z chystaného alba, které vyjde 20. března. Bude na sobě mít vytištěný stejný název, jaký nese právě vydaný song. O beat se mu v obou Nirvanách postaral již osvědčený Kenny Rough, s nímž navázal na letitou spolupráci, která začala už ve skupině BPM. Střih a postprodukci klipu ale nikomu do rukou nesvěřil a nechal si je pro jistotu v těch svých.

KITTCHENOVA PÍSEŇ ZAMILOVANÝ OČIMA AGU

Jakub König alias Kittchen připravuje nové album AKT, kde budou coververze jeho skladeb od hostujících umělců. Jednou z nich je i píseň Zamilovaný, předělaná od písničkářky Agu Jones.  Agu se na ni podívala z jiného pohledu. Ze strany ženy, jejíž muž se zamiloval do jiné. Změnila pouze minimální množství slov a píseň nabyla jiného významu a atmosféry. Z Kittchenovy verze je cítit láska, z verze Agu zase smutek a bolest. Obě ale spojuje jedno - bezmoc.

Kittchen interview: Díky kuchařské masce jsem se dostal k pojmenování intimních a hodně důležitých věcí

PTAKUSTIK O MUŽÍCH PO TŘICÍTCE

Tomáš Ptáček, frontman punk-rockové kapely Punkhart, vytvořil akustic-folkový projekt Ptakustik. Nyní v písni Sám sobě sám ukazuje muže po třicítce, jak se snaží změnit kvůli lásce. Ale dopadne to opět tak, že ženu nechá sedět v restauraci a jde se bavit s přáteli na koncert, po kterém se znovu probudí ve svém neuklizeném bytě, zapálí si cigaretu a doufá v lepší zítřky. V klipu si hlavní role zahráli ostravský herec Josef Kaluža a Johanka Freywaldová, známá především ze seriálů Vinaři a Vyšehrad.

Text: Hana Bukáčková, Anna Hejhalová

Témata: Plexis, Petr Hošek, Kapitán Demo, Jiří Burian, Jaksi Taksi, Věc Makropulos, Alvaro Soler, Paulie Garand, Kittchen, Agu, Ptakustik

0,00

čtenáři

hlasuj

Mohlo by Vás zajímat

zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím