VIDEO: Podle Chinaski je venku na nule. V klipu s Petrem Čtvrtníčkem dojde na dortovou bitvu i paintball

Vydáno 07.08.2017 | autor: redakce

Petr Čtvrtníček si jako znuděný milionář pozve kapelu, aby ho rozptýlila. Nakonec dojde na dortovou bitvu, paintball, rozmlácené nástroje i opravdové modřiny. To je stručný námět nového videoklipu kapely Chinaski k aktuálnímu singlu Venku je na nule, který je v současné době nejhranější písní v českém radiovém éteru. Jde za poslední tři roky již o pátou skladbu skupiny, která se vyšplhala na českou rádiovou jedničku. 

VIDEO: Podle Chinaski je venku na nule. V klipu s Petrem Čtvrtníčkem dojde na dortovou bitvu i paintball VIDEO: Podle Chinaski je venku na nule. V klipu s Petrem Čtvrtníčkem dojde na dortovou bitvu i paintball

Venku je na nule z aktuálního alba Chinaski Není nám do pláče vznikala během takzvaného songwritingu v londýnských Dean Street Studios s producentem Alexem Daviesem. Přestože je náladou spíše vážná, klip je nakonec pravým opakem. "Vybíralo se ze tří scénářů, které byly temné a vážné, stejně jako na nás působil song. Pak ale kapela přišla s tím, že by námět mohl být veselý a nakonec zpěvák Michal Malátný na schůzce navrhl, že by ho bavilo, kdyby po nich bohatej chlápek střílel paintballem. Tak jsme sedli, vypracovali nový scénář a zjistili, že to té písničce sluší," popisuje režisér klipu Martin Linhart. 

Chinaski interview: Nemáme touhu si něco dokazovat a s někým soutěžit

Zajímavá byla podle něj i natáčecí lokace. "Milionářovu rezidenci jsme umístili v bývalé Baťově pracovně, kterou naše scénografka luxusně vyšperkovala. Bohužel z její práce nakonec moc nezbylo, my jsme ten luxus celý rozbili," dodává režisér.  


 
Natáčení trvalo dvanáct hodin a kapela během něj snášela nejrůznější příkoří, včetně schytávání paintballových ran, které po sobě zanechává slušné modřiny. "Došlo i na krvavý šrám. Muzikanti byli skvělí, vůbec si nestěžovali a šli do toho naplno. Mají můj respekt," popisuje Linhart a vyzdvihuje i herecký výkon Petra Čtvrtníčka. "Ani jsme ho nemuseli režírovat. Scénář dokonale pochopil, dělal přesně to, jak jsme to mysleli a přidal i něco ze sebe. Navíc nikdo snad nehází dortem lépe než on," dodává s úsměvem. 

Chinaski čeká podzimní turné, kvůli kterému muzikanti po mnoha letech vynechali všechny letní festivaly. Začne 24. října v Ostravě a skončí 16. listopadu v pražské O2 areně. Mezitím postupně dorazí i do Brna, Hradce Králové, Českých Budějovic, Zlína, Jihlavy a Liberce.

"Budeme hrát zhruba 25 songů a zvažujeme, že některé z nich necháme na výběr našim fanouškům. Zároveň představíme novou zpěvačku, osmnáctiletou Majdu Královou, která si s námi střihne několik písní jako Slovenský klín, Punčocháče nebo Dobráka od kosti," vyjmenovává zpěvák Chinaski Michal Malátný a slibuje, že v případě vyprodané O2 areny kapela divákům zatančí tradiční novozélandský tanec haku.
 
PLÁN TURNÉ:  
24.10. Ostrava - OSTRAVAR ARÉNA 
26.10. Zlín - Zimní stadion Luďka Čajky 
28.10. Hradec Králové - FORTUNA aréna 
7.11. Brno - DRFG aréna 
9.11. Jihlava - Horácký zimní stadión 
11.11. České Budějovice - Budvar aréna 
14.11. Liberec - Home Credit Arena 
16.11. Praha - O2 arena

TémataChinaski, Není nám do pláče, Venku je na nule, Petr Čtvrtníček

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím