Banner
Banner

Newsletter

Banner

Sum 41 se vrací do Prahy, vystoupí v srpnu

Sum 41 si Prahu oblíbili, a tak se letos jejich příznivci dočkají dalšího koncertu. Kanadská čtyřka totiž zavítá 9. srpna do pražského Lucerna Music Baru.

sum41Právě zde odehráli před dvěma lety hned dva zcela vyprodané koncerty. Mezitím stihli v roce 2011 vydat desku Screaming Bloody Murder, kterou představí i v Praze.

Sum 41 mají na kontě celkem 6 alb, z nichž zejména to předposlední Underclass Hero zaznamenalo veliký úspěch. Kapela se dala dohromady už v roce 1996, první album Half Hour of Power ale vyšlo až o čtyři roky později. Hned napřesrok vydali Sum 41 další desku s názvem All Killer No Filler a v témže roce si zvýšili popularitu také na putovním festivalu Warped Tour, kam se letos opět vracejí.  

Následovala  All Killer No Filler, Does This Look Infected?, Chuck a zmiňované Underclass Hero a Screaming Bloody Murder. Mezitím Sum 41 hostovali například na turné s Blink 182 nebo Good Charlotte.

Přesto, že se na hudební scéně pohybují už šestnáct let, drží si stále pověst kapely, jejíž koncerty jsou divokým zážitkem. Své o tom vědí i čeští fanoušci, kteří je měli mimo Lucerna Music Baru možnost vidět i na festivalu Rock For People, kde rozvášnili nadšený dav natolik, že málem proboural zábrany a musel je krotit sám frontman Deryck Whibley.map