POST SCRIPTUM (46): Kvůli Beyoncé otročí Asiatky a Avril Lavigne se zastala hudby Nickelback

Vydáno 19.05.2016 | autor: Simona Knotková

Avril Lavigne brání Nickelback, Barack Obama propadl finskému metalu a Beyoncé je prý chladnokrevná obchodnice, která jde pro zisk i přes utrýzněné zaměstance sweatshopů. To vše jsme pro vás shrnuli v nejnovějším díle rubriky Post Scriptum.

POST SCRIPTUM (46): Kvůli Beyoncé otročí Asiatky a Avril Lavigne se zastala hudby Nickelback Společnost vyrábějící kolekci Beyoncé dává pracovníkům ze Srí Lanky více peněz, než je minimální mzda. Nic to ale nemění na skutečnosti, že svou účastí zpěvačka jenom podporuje existenci sweatshopů.

AVRIL LAVIGNE - BOJOVNICE ZA PRÁVA NICKELBACK

Server eonline.com zveřejnil údajný průzkum, podle něhož existuje jenom jedna věc na světě, kterou lidí nenávidí více než kapelu Nickelback - Donald Trump. Úsměvný text už o něco méně pobavil Avril Lavigne. V sérii tweetů americkému webu vzkázala:

"Ahoj, Enews a všichni, co se podíleli na tomhle článku… Dospějte. Tohle je opravdu extrémně vulgární a nebylo to vůbec nutné. Nickelback je jedna z nejprodávanějších rockových kapel za poslední dvě desetiletí. Celosvětově prodala více jak padesát milionů alb. Sedmnáct singlů na prvním místě hitparády! Jak velkolepý úspěch! Miliony lidí po celém světě je zbožňují, viděla jsem jejich vyprodané show. Tohle už zkrátka přeháníte. Nemůžete žít pozitivní život s takovou negativní myslí. #ŠiřteLáskuNeNenávist"

vložte odkaz, text nemažte

Zpěvačka si frontmana kapely Chada Kroegera vzala v roce 2013, ale od loňského roku žijí odděleně. Kdo o jejích upřímných citech do dnešního dne pochyboval, teď už v tom má asi jasno - opravdu ho milovala (či snad stále miluje). Takhle odhodlaně bránit Nickelback může snad jen blázen nebo zamilovaný člověk. Přičemž slučitelnost prvního s druhým se nevylučuje.

Rozvod! Avril Lavigne a Chad Kroeger jdou po dvou letech od sebe

METALISTA BARACK OBAMA

Americký prezident Barack Obama se v minulém týdnu sešel s představiteli skandinávských zemích. Během své řeči neopomněl zmínit ani hudební kvality jednotlivých států.

"Rád bych poukázal na skutečnost, že Finsko má asi největší počet heavy metalových kapel na osobu a stejně tak se může pyšnit dobrou vládou. Nevím, jestli tyto dvě věci spolu nějak souvisí," prohlásil a vyvolal tak úsměvy na tvářích všech zúčastněných.

POST SCRIPTUM (8.): Barack Obama je na Spotify. Zatančete si na jeho playlisty

Nevynechal ani Švédsko: "Naše domovy a životy jsou prodchnuty skandinávským nábytkem, někteří z nás tančí a zpívají na ABBA a Aviciiho."

Mezitím v Česku… No, pojďme raději změnit téma.

VYPOCENÁ KOLEKCE BEYONCÉ

Beyoncé sice aktuálně vévodí hudební scéně s novinkou Lemonade, ale v jiných odvětvích schytává pořádnou kritiku. Svou módní kolekci Ivy Park totiž nechává šít ve srílanských sweatshopech, továrnách, kde v otřesných podmínkách pracují zaměstnanci za minimální mzdu. (Větší náhled vám do celé problematiky může nabídnout například norská dokumentární reality show Sweatshop - Deadly Fashion.)

Společnost se proti nařčením už stačila ohradit a reagovala alibistickými slovy, že pracovníci naopak dostávají víc, než jaká je v zemi minimální mzdová částka. Nikoliv tedy v přepočtu na naši měnu přes 60 korun za den, ale zhruba okolo 140 korun… Pro srovnání: Jedny obyčejné legíny se značkou Ivy Park pořídíte za více jak tři tisíce korun.

Novou kolekci Beyoncé šijí srílanské dělnice v bídných podmínkách za sto korun na den

Samozřejmě: Obviňovat z takového jednání Beyoncé, a přitom mít na sobě například kousek z H&M, které je do kauzy se sweatshopy také namočeno, je poněkud pokrytecké. S kritikou ale Beyoncé coby veřejná známá osobnost musela počítat. O to více si o ni koleduje s proklamovanou filozofií firmy, kolekce Ivy Park má totiž údajně posilovat ženy a přidávat na jejich sebevědomí. Škoda že přitom zapomíná na ženy z Asie, které ji v nelidských podmínkách musí nejprve ušít.

text: Simona Knotková

zavřít