LIVE: Sázavafest zakončili Hurts a The Subways, nejlepší tečky na závěr

Vydáno 07.08.2011 | autor: redakce

Sobotní odpoledne na Sázavafestu se neslo ve znamení českých kapel. Návštěvníkům zahrál písničkář Tomáš Klus, oblíbenci publika UDG, na pódiu se podruhé během festivalu objevil i Dan Bárta, tentokrát s kapelou J.A.R..

dsc_5584Ke slovu se dostala i jediná benešovská kapela The Linings, která začala lehce před třetí hodinou odpolední. Z EP Will You Dance With Me, se kterým jim pomáhal Destroyer z The Prostitutes, zahráli stejnojmenný song a jako další My Girl. The Linings už mají několik skalních fanoušků, kteří se na jejich koncert pomalovali kníry, jenž kapela na začátku používala jako svoje logo. Jejich energický mix elektra a punku je parádní, snad dají brzo dohromady celou desku.

Spolu s přicházející nocí dorazili i Tata Bojs, jejichž show jako vždy neměla chybu. Mardoša předvedl obvyklou sérii kaskadérských skoků a nevyčerpatelnou energii, Milan Cais zatančil ve stoje na své židličce a divákům nabídli nálož osvědčených hitů jako Attention aux hommes, Šťastnější nebo Pěšáci v kombinaci s novými písněmi z alba Ležatá osmička, které vyšlo letos v červnu a sklízí více než pochvalné recenze.

Podívejte se na fotoreport ze čtvrtečního večera na Sázavafestu ZDE.

dsc_5782Mezitím se už na hlavní stagei připravovali britští Hurts, kteří zaslouženě patřili mezi hlavní headlinery festivalu. Jejich show se spolu s The Subways stala vrcholem celého festivalu, i když šlo spíše o poklidnější vystoupení. Zpěvák Theo Hutchraft má charizmatu na rozdávání a tak ho do nadšeného davu posílal ve velkém spolu se svým bezchybným, chvílemi patetickým hlasem a několika bílými růžemi. V černém outfitu s napomádovanými vlasy působil majestátně až upírsky a i repertoár Hurts je spíš dramaticky temnější, dokázali dav dostat do varu a sklidit nadšené ovace, obzvlášť, když na stage přinesl českou vlajku.. Během show zazněly hity jako Evelyn, Stay nebo Wonderfull Life z rok starého debutového alba Happiness. Pro ty, kteří na jaře propásli jejich klubový koncert v Lucerna Music Baru, i skvělou atmosféru na Sázavafestu, máme dobrou zprávu – Hurts se letos do Čech vrátí ještě jednou, a to již 8. října, kdy si vyzkoušejí prostory Velké Lucerny. Doufejme jen, že spolu s The Subways, kteří se do Čech také vracejí čím dál častěji, nezískají nálepku kapel z zajímavých pouze pro české publikum, jejichž hvězda ve světě už pohasíná, jak se to stalo například Kosheen nebo Stereo MCs.
 
Podívejte se na fotoreport z pátečního večera na Sázavafestu ZDE.

dsc_5871Mezi dvěma zlatými hřeby večera následovala vsuvka v podání české klasiky Chinaski. Spousta příznivců britské hudební scény si nechtěla kazit dokonalý dojem z Hurts a tak jejich koncert rovnou odpískala. Nutno přiznat, že i pro ty, kteří mají k Chinaski sentimentální vztah, byla jejich show jen slabou a neuspokojivou vatou. Kotel však měli jako na každém koncertě pořádný a většinu songů odzpívali fanoušci s kapelou, „Umělci z Prahy" předvedli jako vždy nálož všech svých hitů, zástupy lidí si však ke konci radši šli hlídat místa na hlavní stage.

Přečtěte si report z pátečního večera ZDE.

The Subways přijeli s perfektní náladou a vedle Hurts patřili oprávněně k tahákům sobotního programu. Kromě osvědčených songů jako Rock&Roll Queen, Oh Yeah a Mary zahráli hned tři věci (It´s a Party, Celebrity, We Don´t Need Money to Have a Good Time) z chystané desky Money & Celebrity, kterou připravují společně s britským producentem Stephenem Streetem, jenž má na kontě alba Blur nebo The Smiths. Zpěvák Billy i Charlotte navíc ukázali, že si za poslední rky vypěstovali k Čechám úzký vztah, když se s fanoušky snažili dsc_6190komunikovat lámanou češtinou. Kromě klasického "Děkuji" se naučili i další fráze jako třeba "Skákejte!" nebo "Jak se máte?". Před koncem koncertu si Billy, aktuálně s červenou barvou vlasů, nemohl odpustit stagediving mezi lidi, dvakrát během koncertu vytvořili fanoušci docela slušný circle pit. Poslední song It´s A Party věnoval Billy asi největší fanynce kapely v první řadě přímo naproti němu, která za nepřetržitého skákání poctivě odezpívala každou píseň.

Podívejte se na fotoreport ze sobotního večera na Sázavafestu ZDE.

Festival pro nás skončil s vystoupením Xindla X na druhé z hlavních stageí, k jeho písničkářství plném podivných slovních obratů jsem nikdy nenašla cestu, takže pověstná tečka na závěr byla spíš utrpením. 

 text: Katka Nováková a Marta Pušová, foto: David Karas (Techno.cz)

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

Jack Daniel's Vypsaná fixa Hrady CZ
Banner
zavřít

Při poskytování služeb na těchto stránkách nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie na těchto stránkách. Další informace naleznete zde. Rozumím