Banner
Banner

Newsletter

Banner

Metallica ve filmu: po stopách fanouška Larse Ulricha

V červnu se v kinech objeví film Mission To Lars, kde jednu ze zásadních rolí ztvárnila Metallica. Dokumentární snímek mapuje cestu fanouška za svým snem.

metallicahrcFilm sleduje fanouška Toma Spicera, který má autismus, jak se snaží setkat se svým idolem Larsem Ulrichem, v čemž mu pomáhá jeho sestra novinářka Kate a bratr filmař. Sourozenci si Toma vezmou z jeho pečovatelského domova v Exmouthu a společně jako rodina podnikají výlet do Los Angeles a Las Vegas, kde se pokusí setkat s Metallicou.

"Měli jsme sen vyjet s Tomem na tenhle výlet a připomenout si některá z magických míst našeho dospívání, kdy máte auto za 100 liber, jíte v Burger Kingu a posloucháte muziku z magnetofonové pásky. Říkali jsme si, že by to bylo zábavné. A chtěli jsme udělat něco pro našeho bratra Toma," vysvětluje Katy Spicer.

Zisk z filmu půjde na charitu zvanou Mencap a producenti již nyní vydělali 25 tisíc liber. Kasabian pro změnu věnovali děkovné předměty, na jejichž výrobě se podílel i Huey Morgan, zpěvák Fun Lovin' Criminals.

Metallica brzy odstartuje evropské turné ke 20. výročí vydání "černého" alba, během něhož nevynechá ani Prahu - 7. května ji uvidíme v Synot Tip Aréně s předkapelami Machine Head a Gojira.map