Xindl X, Divokej Bill a Jan Budař nazpívali doprovodné písně k filmu Lidice

Vydáno 14.03.2011 | autor: PR

K historickému dramatu Lidice vzniká hudební projekt, na němž se podílejí Jan Budař, Xindl X, Dan Bárta nebo Divokej Bill.

Xindl X, Divokej Bill a Jan Budař nazpívali doprovodné písně k filmu Lidice Xindl X, Divokej Bill a Jan Budař nazpívali doprovodné písně k filmu Lidice

lidice_filmLidice – to je název první skladby z CD, které vzniká k filmu Lidice. Autorsky je pod ní podepsán Jan Budař.

Hudební projekt, na kterém se bude podílet také třeba Aneta Langerová, Divokej Bill, Xindl X, James Harries, Dan Bárta, Tara Fuki, Jan Budař, Jana Lota, právě vzniká pod dohledem Michala Hrůzy, který si na něm také zahraje.

Zmiňovaná první skladba Lidice brzy bude mít i videoklip částečně pracující se záběry filmu. Hudbu klasickou, filmovou, tvoří Michal Hrůza, James Harries a Karel Heřman (Kapela Hrůzy). Zbývá už jen dotočit část filmové hudby spolu se symfonickým orchestrem a "napasovat"do filmu.
Tým okolo filmu Lidice už má jen pár dní na to, aby vše dokončil. Musí se totiž stihnout podat přihláška na festival do Cannes.

 

V hlavních rolích filmu se objeví: Karel Roden, Zuzana Fialová, Zuzana Bydžovská, Roman Luknár, Jan Budař, Veronika Kubařová, Marek Adamczyk, Ondřej Novák a další. Režie se ujal Petr Nikolaev.

Slavnostní premiéra je naplánovaná na poslední květnový den, distribuční premiéra proběhne 9. června.zdroj: Turner, mp

zavřít