Hvězdy ostrovní elektronické scény Audio Bullys zahrají na Ostrovech

Vydáno 18.03.2011 | autor: PR

Tradiční pražský hudební festival, United Islands, od 23. do 25. června již po osmé vytvoří z historického centra Prahy rozsáhlou festivalovou zónu. V oblasti mezi Žofínem, Střeleckým ostrovem, Dětským ostrovem a Kampou vyroste 5 hlavních scén, na kterých vystoupí více než 100 kapel z 15 zemí.

Hvězdy ostrovní elektronické scény Audio Bullys zahrají na Ostrovech Hvězdy ostrovní elektronické scény Audio Bullys zahrají na Ostrovech

Letošní ročník festivalu United Islands do Prahy pozval hvězdy britské elektronické scény Audio Bullys, španělskou kultovní kapelu La Troba Kung Fu nebo ska punkový objev Russkaja. Českou scénu budou reprezentovat cenami ověnčení Republic of Two, Dva nebo Prago Union.

 

audio-bullys_bodyAudio Bullys z Británie v červnu zahrají na festivalu United Islands

Na Střeleckém ostrově opět vyroste hlavní scéna festivalu, která pojme až 6 000 návštěvníků. Vrcholem festivalu bude sobotní premiérové vystoupení anglické producentské dvojice Audio Bullys, která se právem zařadila mezi kultovní jména britské elektronické scény. Během sobotního dne na hlavní scéně se návštěvníci mohou také těšit na polský objev Mitch & Mitch, lucemburskou indie-electro skupinu Metro nebo belgický hard rockový objev Thot. Českou scénu zastoupí například stále populárnější folklór neexistujících národů skupiny Dva. Hlavní scéna však bude otevřena již v pátek a jedním z objevů pátečního večera bude rakouská ska recesistická kapela Russkaja s nápadným ruským frontonem, která na sebe výrazně upozornila již v loňském roce. Po loňském úspěchu se můžete těšit na finále Air Guitar, na kterém se představí nejlepší hráči této disciplíny. Odpoledne zahájí slovenská populární skupina Billy Barman a známý hudební soubor The Tap Tap. David Gaydečka, hlavní dramaturg festivalu, k letošnímu programu říká: „Mám velkou radost, že se nám podařilo dát program tak brzy dohromady. Čekáme na potvrzení několika interpretů, ale program je více méně kompletní. Specifikem letošního ročníku je nejsilnější účast zahraničních interpretů za posledních několik let."

prago_clanekKato z Prago UnionNa jižní straně Kampy bude již tradiční scéna Radia 1 Exit, která se divákům v letošním roce otevře už od pátečního odpoledne, a ve spolupráci s koncertní sérii Exit Music nabídne čerstvá jména domácí scény v čele s novými objevy Republic of Two, brněnskými Kazetami a Emou Brabcovou se svou novou kapelou Luno. „Dramaturgie scény Radio 1 Exit se oproti minulým ročníkům velmi výrazně zaměřuje na čerstvá jména domácí klubové scény, která se pohybují na pomezí žánrů indie, electro, noise, ambient a folk. V posledních letech v této oblasti vzniklo dost kvalitních projektů a myslíme si, že si na festivalu zaslouží více prostoru," vysvětluje dramaturgyně Barbora Šubrtová. Sobotní program zahájí svým eklektickým setem producent Mythematica, držitel žánrových cen Anděl za rok 2010. Dále vystoupí Please The Trees, nejvýraznější čeští představitelé indie –folku a slovenská indie-kytarovka The Uniques, která u našich sousedů sklízí jednu pochvalu za druhou. Kytarový blok rozbijí čerství držitelé Anděla v kategorii Hip Hop, Prago Union s kapelou. Na závěr se můžete těšit na polské electro-housové producenty Ax Musique a Ping Ping, což je nový taneční projekt frontmana rakouské kapely Mauracher.

Na severní straně Kampy vyroste etno scéna, která nabídne pestrý program ze směsi několika hudebních žánrů. Stejně jako v minulých letech pokračujeme tradici silných španělských interpretů, které letos reprezentuje katalánská kapela La Troba Kung Fu, která zahraje atraktivní fúzi španělských a latinsko-amerických vlivů. Balkánskou větev zastoupí trochu netradičně švýcarská skupina Duša orchestra, která přiveze neobvyklou kombinaci balkánských melodii a alpské lidové hudby. Na závěr vystoupí Gipsy.cz, kterého na festivalu uvidíte ještě ve speciální aranži se zahraničním hostem.

Letošní ročník festivalu United Islands podle pořadatelů odhalil nejlepší program, což potvrzuje i ředitel festivalu Martin Voňka: „Díky stabilní návštěvnosti kolem 30 000 návštěvníků a partnerům, kteří myšlenku festivalu zdarma v centru Prahy podporují, můžeme United Islands každým rokem zlepšovat a rozšiřovat."

Stejně jako v minulých letech se po skončení open air části festivalu mohou návštěvníci přesunout na after party festivalu, která se v letošním roce koná v nedalekém klubu Lávka. Sobotní program bude ve znamení 20. Narozenin Radia 1 a při této příležitosti vystoupí djs a moderátoři Radia 1 Josef Sedloň, Dan Cooley, Stanzim a další.

Čtvrtek 23. Června bude opět patřit tradiční klubové noci, která se uskuteční ve dvaceti pražských klubech a představí nové talenty domácí scény a kapely, které se chystají v roce 2011 vydat novou desku. V minulých letech byly na klubové noci objeveny například kapely Toxique, Charlie Straight, Republic of Two, Kazety, The Roads, Dva nebo Sunflower Caravan.

zdroj: unitedislands.cz, dm 

zavřít