United Flavour vydali desku Attitude a vyjeli na velké turné

Vydáno 19.03.2011 | autor: PR

Skupina United Flavour pokřtila v úterý 15. března 2011 ve vyprodaném Paláci Akropolis nové album Attitude. Nahrávka okořeněná atraktivními zahraničními hosty konečně vyšla a zahájila klubové turné po České a Slovenské republice.

United Flavour vydali desku Attitude a vyjeli na velké turné United Flavour vydali desku Attitude a vyjeli na velké turné

united_flavourUnited Flavour jsou na turné k nové desce AttitudeNovinka Attitude vychází bezmála čtyři roky po úspěšném debutu Unity. Baskytarista a producent Djei nové album charakterizuje: „Attitude je hodně dynamická deska, máme tam taneční tracky, reggae, soul, latino. Ve srovnání s Unity jsme zvolili trochu odlišný způsob aranží a také Carmen zpívá některé písničky jinak, než jsou naši posluchači zvyklí. Snažili jsme se hudební produkci vylepšit a modernizovat, ale základem zůstává stále naše „Flavour". Velmi si vážíme hostů, které se nám podařilo k albu přizvat. Mnozí z nich jsou ve své zemi známé 'hvězdy'."


Na Attitude vybrali United Flavour sedmnáct skladeb, které nahrávali od června do srpna ve studiích v Čechách a v Rakousku. Snahou kapely bylo přenést na nahrávku co možná nejvíce „flavours" z různých koutů světa, což se povedlo vrchovatě. Na albu hostuje téměř dvacítka umělců z deseti zemí. Patří mezi ně hvězdný zpěvák Konshens (JAM), který pravidelně obsazuje přední místa singlových hitparád, dancehallové trio Ward21 (JAM), Ras Kuko a Bratt ze španělské skupiny Cañaman, Cheeba (PL) z East West Rockers, česká rapperka Lara303, již tradičně zpěváci King Kalabash a Baron Black (Martinik/FR), senegalský zpěvák a tanečník Kaolack, skvělá vokalistka Adena Myrie (JAM) a další. Mezinárodní kooperace proběhla také při postprodukci, když na mix alba dorazil z Londýna zvukař a producent Derek Fevrier a mastering probíhal v senegalském studiu Real Master. CD Attitude vyšlo na labelu SubPub Records.

Attitude Tour 2011 je nejrozsáhlejším turné v historii kapely. Skladby z nového alba i starší hity představí United Flavour divákům v 19 klubech v České a Slovenské republice a vybrané koncerty podpoří také zajímaví hosté. Turné zahájili včerejším vyprodaným a bouřlivým koncertním křtem v pražském Paláci Akropolis, který okořenili hudební hosté U-Cee, Lara 303, Kaolack, Radimo. Na závěrečný koncert turné se můžete těšit opět v Praze 17. května v Lucerna Music Baru.

zdroj: IAM unlimited, dm
zavřít