Gorillaz: sliby se mají plnit i o Velikonocích, kapela vydá The Fall na CD

Vydáno 22.03.2011 | autor: PR

Gorillaz vydají v dubnu svoje "internetové" vánoční album The Fall na fyzickém nosiči.

Gorillaz: sliby se mají plnit i o Velikonocích, kapela vydá The Fall na CD Gorillaz: sliby se mají plnit i o Velikonocích, kapela vydá The Fall na CD

gorillaz-thefallDamon Albarn a spol. potěšili o loňských Vánocích všechny členy internetového fan klubu Gorillaz, když jim zdarma poskytli patnáct nových písniček natočených během severoamerického turné.

Albarn skladby nahrával v hotelových pokojích na svůj nový iPad. Na web pak umístil studiově nepřikrášlený a autentický záznam toho, co za dvaatřicet dnů mezi Montrealem a Vancouverem vzniklo.

Gorillaz nahrávku původně vnímali jako kolekci určenou nejvěrnějším fanouškům. Ujišťovali, že se nejedná o regulérní nové album, a chtěli skladby vydat jen na raritním sběratelském vinylu. Záměr ale změnili a všech patnáct skladeb se objeví i na klasickém CD nosiči.

Sbírka, na které spolupracovali například Bobby Womack, Paul Simonon a Jesse Hackett (koncertní klávesista Gorillaz), ale také Jamie Hewlett, Mick Jones i další hudebníci z koncertní družiny, vyjde v polovině dubna pod názvem The Fall.


zdroj: EMI, mp

zavřít