Snoop Dogg vydává Doggumentary, pomohl mu s ním i David Guetta

Vydáno 23.03.2011 | autor: PR

Rapper Snoop Dogg chystá na konec března už jedenácté album. Novinka se jmenuje Doggumentary a v rádiích ji promuje singl Sweat, ve kterém hostuje David Guetta.

 Snoop Dogg vydává Doggumentary, pomohl mu s ním i David Guetta Snoop Dogg vydává Doggumentary, pomohl mu s ním i David Guetta

snoopdogg2011Snoop Dogg vás má v merku Snoop Dogg je jednou z ikon černé hudby. Je tím, co Američané nazývají "entertainer". Začínal jako chráněnec Dr.Dre a součást West Coast scény.

Hned jeho první album Doggystyle z roku 1993 se stalo multiplatinové. Dlouho také drželo rekord jako nejrychleji se prodávající debut (v prvním týdnu více než 800 tisíc kusů) a všeobecně je považováno za jednu z nejzásadnějších desek hiphopové historie.

Jako většina důležitých rapperů z devadesátých let vedl Snoop prostopášný život a měl oplétačky se zákonem: byl obviněn z vraždy (osvobozen) i vězněn kvůli drogám.

Zahrál si v několika filmech (např. drogového dealera v Training Day), režíroval, založil vlastní filmovou společnost. V současné době je exekutivním šéfem hiphopového sublabelu EMI.

Na albu Doggumentary, které vyjde 28.3., se produkčně podíleli například Swizz Beatz či The Cataracs. Pilotním singlem byla zvolena skladba Wet.Pro komerční stanice byla natočena verze, kterou produkoval taneční maestro David Guetta. Předělávka dostala název Sweat a můžete už ji zachytit i v tuzemském éteru.


zdroj: EMI, mp

zavřít