BSP hlásí po pěti letech návrat ze Země vzdálené, pokřtí DVD a točí nový klip

Vydáno 04.04.2011 | autor: Marek Pros

Po pěti letech se fanoušci tria Balage, Střihavka, Pavlíček dočkají koncertu, 7. června totiž BSP vystoupí v pražském klubu SaSaZu, kde pokřtí i nové DVD.

BSP hlásí po pěti letech návrat ze Země vzdálené, pokřtí DVD a točí nový klip BSP hlásí po pěti letech návrat ze Země vzdálené, pokřtí DVD a točí nový klip

bsp

DVD obsahuje záznamem zatím posledního koncertu v roce 2006. „Je to vlastně všechno veliká souhra náhod. Vyšlo nám DVD z posledního živého vystoupení BSP v roce 2006, které jsme vlastně původně ani neplánovali vydat. A světe div se - získalo ocenění na výročních cenách Žebřík 2010 za nejlepší DVD roku.

A zároveň se vyskytla šťastná konstelace hvězd, kdy jsme všichni tři zase cítili chuť vylézt spolu na pódium před naše fanoušky a společně si zavzpomínat na staré dobré časy
," říká zpěvák Kamil Střihavka, hlas BSP.

BSP sice vydali jen dvě řadové desky, nejprve anglicky nazpívanou v roce 1993 a následně i českou o rok později, přesto se do tuzemské rockové historie zapsali několika hity, které často znějí na rádiových vlnách dodnes jako např. I don't know, Holka čapni draka a hlavně Země vzdálená.

Ostatně posledně jmenovaná písnička se stala inspirací pro název červnového koncertu - Návštěva ze Země vzdálené. „Spojují se v něm dvě věci - jednak skutečnost, že se nejedná o klasický comeback, proto ‚návštěva', a pak je to reminiscence na naši nejznámější písničku, kterou si s námi posluchači spojují," vysvětluje další člen kapely, hráč na klávesové nástroje Ota Balage.

Kromě živého vystoupení přichystali BSP pro své příznivce i nový videoklip písničky Hvězdnej pták. „Věřím, že se už brzy objeví na televizních obrazovkách, protože si myslím, že je povedený," těší se Kamil Střihavka.

BSP odehrají během léta ještě čtyři menší vystoupení na známých hudebních festivalech. Zahřívací kolo je čeká již 4. června na Okoři a dalšími místy budou Malá Skála, Kamínka u Roštína (Kroměříž), Žatec nebo Loket.


zdroj: TZ, mp

zavřít