Skotským Belle & Sebastian rozehřeje publikum Václav Havelka z Please The Trees

Vydáno 08.04.2011 | autor: PR

Kapelu Belle & Sebastian doprovodí na pražském koncertě čtyřčlenné smyčcové těleso, jako speciální host vystoupí frontman české skupiny Please The Trees.

Skotským Belle & Sebastian rozehřeje publikum Václav Havelka z Please The Trees Skotským Belle & Sebastian rozehřeje publikum Václav Havelka z Please The Trees

Již 18. dubna se v Roxy přestaví skotská indie-popová skupina Belle & Sebastian, která patří mezi nejvlivnější kapely současné nezávislé scény. Kapelu doprovodí dvě housle, viola a violoncello.V roli předskokana se představí frontman české skupiny Please The Trees Václav Havelka.

belle seb

Plese The Trees byl původně jen bezejmenný projekt a zrodil se během roku 2006 setkáním jedné z kmenových skupin pověstné táborské rockové scény, kytarových snivců a léčitelů Some Other Place a originálního písničkáře Václava Havelky, vystupujícího již od roku 1999 pod nickem selFbrush.

Ambientním noisovým hudebním plochám Some Other Place chyběl vokalista a Havelka naopak již dlouho hledal kapelu, která by dokázala zahrát s patřičnou intenzitou a napětím písně, jež nastřádal do šuplíku mimo tvorbu selFbrush.

Po několika společných zkouškách však vzniklo z jamování něco víc, než obě strany očekávaly. Skupina se pojmenovává Please The Trees a začíná pomalu a opatrně vystupovat na veřejnosti. Během několika měsíců si tak vybudovává zaslouženou pověst jedné z největších nadějí české indie-rockové scény.

Kapela Belle & Sebastian má na svém kontě osm studiových alb. V Praze přestaví aktuální album Belle & Sebastian Write About Love z října loňského roku.


zdroj: TZ, mp

zavřít