Na Prague City Festivalu se bude "pařit" až do rána

Vydáno 09.04.2011 | autor: PR

Na Prague City Festivalu na holešovickém Výstavišti se 23. června bude „pařit" a tančit až do rána.

Na Prague City Festivalu se bude Na Prague City Festivalu se bude "pařit" až do rána

„V tento moment je prodáno již 9000 vstupenek, což je polovina kapacity festivalu a jelikož jdou lístky rychle na odbyt i v zahraničí, na český trh teď zbývá posledních cca 5 000 ks. Zájem, který o náš festival lidé projevili, nás moc těší a doufáme, ze PCF svou hudební i doprovodnou částí potěší zase je," sdělil ředitel festivalu Borek Jiřík.

 

Po skončení programu na hlavní scéně bude na návštěvníky festivalu čekat ještě velmi pestrý line-up účinkujících v přilehlém Průmyslovém paláci, kde se ti největší „nespavci" a nejotrlejší milovníci party, budou moci „protančit" až k východu slunce s elitními zahraničními DJs - Olavemem Basoski, Crazibiza, Ndkj a Chrisem Sadlerem.

„Chtěl jsem sestavit line-up z DJů / producentů, kteří udávají směr současné světové houseové scény, což dokazuje i jejich umístění na předních příčkách prestižního Beatport chartu, který je barometrem popularity mezi tanečními producenty," vysvětluje svůj výběr učinkujících DJů dramaturg Chris Sadler: „Přijde mi škoda, že funky energický house se z české festivalové i halové scény vytratil a sestava těchto DJs dokáže, že tahle hudba má nejen ještě co nabídnout, ale že je čerstvější a silnější, než kdy předtím."

Jako první se za mixážní pult postaví Nizozemec Olav Basoski, který je tuzemskému publiku dobře známý nejen z rohlasového éteru jako autor skladby No Stress ale i z live vystoupení na prvním ročníku Dance Celebration – taneční megaparty v nákupním centru. Do celosvětového povědomí se zapsal zapsal i remixy Mobyho, Phats & Small nebo Jamese Browna.

Druhým hostem tohoto ranního tanečního maratónu bude maďarské duo Tommyboy a Agebeat alias Crazibiza, kteří patří k nejžhavějším objevům taneční scény loňského roku, kdy bodovali v Beatport chartu hned s několika skladbami. Vzpomeňme např. Spinning Around, Lovedance, remix skladby D. Kurtise Check Yo Self nebo jejich zatím poslední hit My Lips, který v hitparádě Beatportu patřil mezi deset nejstahovanějších skladeb. Oba „aktéři" však separátně slavili řadů úspěchů již před založením Crazibiza - Agebeat s hity jako Elvissa nebo Sweet Blonde, TommyBoy s remixy pro Deep Dish, Dannyho Tenagliu nebo Rogera Sancheze.

ndkjNDKj

Pod názvem NDKj vstupuje Andrea Quirico z Itálie, který se profesionálně věnuje DJingu od roku 1998. Velmi záhy však zjistil, že „jen hrát" jej neuspokojuje a začal se věnovat rovněž produkci skladeb. V roce 2006 uvedl první Dark Ages, skutečným hitem se však stala až nahrávka z roku 2009 Dishes Ep, následovaná hity Main Course a Funkest Star, které se dostaly do Top 10 v Beatport chartu.

Závěr noci bude patřit Chrisu Sadlerovi, Djovi, producentovi a výše zmíněnému spoludramaturgovi této taneční party, kterého díky mnohaletému působení na české scéně není zdejšímu publiku třeba představovat.

Vstupenky na Prague City Festival jsou k dostání v síti Ticketportal ve dvou kategoriích – k pódiu za 1440 Kč do vyprodání zásob a k stání mimo sektor u pódia, jejichž současná cena 990 Kč je platná jen do 30. dubna. „Počínaje prvním květnem se cena stání zvedne na 1190 Kč, za kterou budou vstupenky k zakoupení až do začátku festivalu," uvádí Borek Jiřík.

Účinkující: Blink-182, 30 Seconds To Mars, House Of Pain, Gogol Bordello, The Gaslight Anthem, Hadouken, Flogging Molly, Support Lesbiens, Skindred, Superhiks, Tleskaě a DJs: Olav Basoski, Crazibiza, NDKj a Chris Sadler.

TZ, dm 

zavřít