Oceán: nový singl a turné s hvězdnými hosty

Vydáno 12.04.2011 | autor: PR

Už za týden zazní v rozhlasovém éteru zbrusu nová píseň od znovuobnovené legendární synth-popové skupiny Oceán. Nový singl Odlesk tvůj je výjimečný hned ve dvou ohledech, je to první nová skladba Oceánu po dlouhých 19 letech a hudba skupiny se vůbec poprvé spojí s ženským hlasem.

Oceán: nový singl a turné s hvězdnými hosty Oceán: nový singl a turné s hvězdnými hosty

oceanOceán s Jitkou Charvátovou, foto: Václav PetrovitzPost zesnulého zpěváka Petra Muka totiž zaujala zpěvačka Jitka Charvátová, známá svým působením ve skupinách Fiction či Skyline. Hudba vznikla ze spolupráce Oceánu s producentem Arminem Effenbergerem, skladbu otextoval tradiční oceánský textař Petr Hons. Nový singl předznamenává jak květnové turné Oceánu, tak chystanou novou desku, která je předběžně plánovaná na rok 2012.

Petr Hons se vyjadřuje k textu nového singlu: "Je to vlastně o hledání víry, viděno z perspektivy naší osobní, vnitřní víry, kdy jednou všechno vidíme ostře a jasně, a znenadání se nám všechno rozmazává a to, co bylo v jednu chvíli srozumitelné, je v dalším okamžiku pryč. Odlesk naší víry, naděje, hledání, pokory. Odlesk toho, co nás každým dnem povzbuzuje a neustále nás drží nad vodou."

Květnové česko-slovenské turné Oceánu, které odstartuje 27. dubna v Praze v klubu Roxy, bude pojato jako vzpomínka na starý Oceán. Na koncertech tedy zazní převážně starý repertoár Oceánu v nových aranžích, s vokálem Jitky Charvátové. Kromě nové zpěvačky si Oceán pozval také další zajímavé hosty, kteří byli se začátky Oceánu spojeni. Na jednotlivých koncertech tak budou mít návštěvníci možnost slyšet skladby Oceánu například v podání Richarda Krajča, Matěje Rupperta s doprovodem Romana Holého, slovenské legendy Laco Lučeniče nebo zpěváka Bohouše Josefa. Stálým hostem turné bude pražské synth-popové duo Cartonnage, které při této příležitosti představí skladby z nového alba I'm Not Your Computer. V Bratislavě společně s Oceánem vystoupí i skupina Monte Rosa. Kromě pražského koncertu bude mít turné dalších pět zastávek: 5. května v Brně na Flédě, 14. května v Ostravě v klubu Garage, 20. května v Bratislavě v Majestic Music Clubu, 26. května v Českých Budějovicích v Metropolu a celá šňůra bude zakončena 27. května koncertem v Londýně v klubu RichMix.

Rozhovor s Dušanem Vozárym najdete zde

Z koncertů v Roxy a v Brně na Flédě bude pořízen záznam, který ještě před koncem turné vyjde společně s novým singlem na CD. Album Oceán – Roxy bude pokřtěno 20. května na koncertě v Bratislavě.

Kromě Jitky Charvátové na postu hlavní zpěvačky vystoupí Oceán na turné ve své původní sestavě: Petr Kučera – klávesy; Dušan Vozáry – klávesy, kytara; Jan Vozáry – bicí; Petr Hons – texty. Vstupenky na jednotlivé koncerty turné jsou k dostání v běžných předprodejích.

OCEÁN TOUR 2011:

 

27. 4. Praha – Roxy (hosté: Richard Krajčo, Bohouš Josef, Cartonnage)
5. 5. Brno – Fléda (hosté: Roman Holý, Matěj Ruppert, Bohouš Josef, Cartonnage)
14. 5. Ostrava – Garage (hosté: Roman Holý, Bohouš Josef, Laco Lučenič, Cartonnage)
20. 5. Bratislava – Majestic Music Club (hosté: Monte Rosa, Laco Lučenič, Bohouš Josef, Cartonnage)
26. 5. České Budějovice – KD Metropol (hosté: Bohouš Josef, Cartonnage)
27. 5. Londýn - Club RixMix

TZ, dm 


ocean_top
zavřít